Navijači postrojili igrače bivšeg prvaka Evrope nakon novog poraza: Stranci u šoku, ali usledio je obrt!

"Volimo vas, ali morate da se koncentrišete"

Košarkaši Žalgirisa morali su da se suoči sa svojim navijačima nakon još jednog razočaravajućeg rezultata.

Nakon osam uzastopnih poraza u Evroligi, izgubili su prvi put i u šampionatu Litvanije, i to od najvećeg konkurenta Ritasa 84:75.

Međutim, navijače je posebno pogodila nemoć tima u derbiju kod kuće, jer je Ritas imao čak 24 poena prednosti u prvom poluvremenu (46:22).

Glavna navijačka grupa je zbog toga napustila tribine minut pre kraja utakmice kako bi sačekala igrače u tunelu.

– Volimo vas, ali morate da se koncentrišete – poručio je između ostalog jedan navijač igračima Žalgirisa.

Iako je igračima sigurno bilo neprijatno, možda strancima u timu čak i zastrašujuće, navijači Žalgirisa nisu presreli tim kako bi im pretili ili zaplašili.

Naprotiv, našli su se s njima oči u oči kako bi im preneli kako se osećaju i pre svega pružili podršku i ohrabrili ih posle serije loših rezultata.

Tako se suočavanje u tunelu hale završilo ogromnim aplauzom i pesmom navijača.

Žalgiris neće imati lak posao ove nedelje u nameri da zabeleži prvu pobedu u Evroligi, gostuje Real Madridu.

Izvor: Objektiv.rs, B92