Vlahović izrastao u heroja nacije: San o direktnom plasmanu na Mundijal još uvek živi!

Sasvim zasluženo fudbaleri Srbije upisali su petu pobedu u grupi

Fudbaleri Srbije došli su do važne pobede nad nacionalnim timom Azerbejdžana od 3:1 u okviru kvalfikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine.

Od samog starta je bilo primetno da su “orlovi” bili ofanzivno orijentisani, dok su se gosti značajno povukli.

U 11. minutu je Vlahoviću malo je nedostajalo da zatrese mrežu gostiju, ali sve se završilo na stativi.

Posle niza sjajnih šansi Vlahovića, Kostića i Lazovića ključan momenat se dogodio u 29. minutu.

Tada je upravo Vlahović oboren u šesnaestercu, zbog čega je dosuđen jedanaesterac, koji je isti igrač realizovao.

Do kraja prvog dela igre Srbija je diktirala tempi i sve kontrolisala na meču, a onda je usledila kobna greška Rajkovića.

Naime, golman reprezentacije Srbije je pokušao da dribla, a to mu se bezo obilo o glavu pošto se okliznuo, a nebranjenu mrežu je pogodio Mahmudov.

U drugo poluvreme je Srbija ušla prilično ofanzivno u nadi da ponovo dođe do nove prednosti.

Nakon sjajne prilike Sergeja Milinkovića Savića, koji pogađa prečku “orlovi” uspevaju da dođu do novog vođstva.

Ponovo je na pravom mestu bio Vlahović u 53. minutu, koji je natrčao na odbitak nakon šuta Darka Lazovića.

Od tog momenta Srbija je krenula da stvara napade i napade, ali su u tom periodu nedovoljno precizni bili Jović i Kostić.

Poslednji pogodak za Srbiju sa bele tačke postigao je Dušan Tadić u 83. minutu nakon što je igrač Azerbejdžana igrao rukom u šesnaestecu.

Baš kao i pre ovog kola Srbija zauzima prvu pozicju u grupi A, ali ovoga puta ima 17 bodova, dok je Portugal drugi sa 16 bodova i utakmicom manje.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

SVA DEŠAVANJA SA MEČA PRATITE UZ “LAJV-BLOG”.

TOK MEČA:

Kraj utakmice!

83′ GOOOOOOOOOL! Dušan Tadić pogađa sa bele tačke nakon katastrofalne greške odbrane Azera!

75′ Azerbejdžan se malo stabilizovao i pokušava da ugrozi Rajkovića, ali na svu sreću bezuspešno.

69′ Još jedna maestralna intervencija Magomedalijeva, koji je ovoga puta sprečio Mitrovića da postigne gol.

63′ Imao je zanimljiv pokušaj Vlahović nakon iznuđenog centaršuta Kostića, kada je pokušao da postigne pogodak popularnim “makazicima”.

53′ GOOOOOOOOOL! Uspeo je Vlahović iz druge da matira golmana Azerbejdžana i vrati prednost reprezentaciji Srbije.

52′ Sjajnu priliku je imao Sergej Milinković Savić, ali je ponovo goste spasio Magomedalijev.

45′ Počeo je drugi deo igre!

Drugo poluvreme:

Kraj prvog poluvremena!

46′ GOOOOOOOL! Ogromnu grešku je napravio Predrag Rajković, zbog kog je Azerbejdžan izjednačio.

44′ Još jedan izuzetan napad reprezentacije Srbije, nakon centaršuta Lazovića, Jović je odlično šutirao glavom, ali je goste ponovo spasio Magomedalijev.

42′ Zatresao je mrežu Sergej Milinković Savić, ali se srpski fudbaler nažalost nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

39′ Pokušao je Kostić nešto iskosa da matira golmana Azerbejdžana, ali je ovaj dobro reagovao.

30′ GOOOOOOOOOOL! Siguran sa bele tačke je bio Dušan Vlahović, nad kim je penal napravljen!

16′ Nižu se prilike za našu ekipu, nakon odlično centaršuta Kostića, prvo je Lazović imao dobru šansu, a potom i Sergej.

14′ Još jednom je lopta Srbije završila na stativi gola Magomedalijeva, a malo je falilo da naši fudbaleri povedu autogolom.

11′ Malo je nedostajalo Vlahoviću da zatrese mrežu gostiju, ali sve se završilo na stativi.

5′ Dosta mirno u uvodnih pet minuta igre, obe ekipe odmeravaju snage, ali je jasno da je Srbija ofanzivnija.

1′ Utakmica je počela!