Neimenovana 27-godišnja žena iz Sidneja u Australiji navodno se pretvarala da je doktorka i osam meseci radila je u velikoj bolnici u gradu tokom pandemije.
Portparol bolnice rekao je u ponedeljak da su otkrili ženu …koja nije registrovana u Agenciji za regulaciju zdravstvenih radnika.
– Ona je odmah uklonjena sa dužnosti, nakon čega je bolnica predala slučaj policiji – rečeno je iz bolnice, prenosi 9News.
Žena se pretvarala da je doktorka u bolnici od januara do avgusta 2021. godine. Prethodno je falsifikovala dokumenta kako bi dobila posao u bolnici. Neverovatno je kako je mogla da prima pacijente i da bude prisutna kod nekih operacija u sali, a da pre toga nikada ništa slično nije radila.
Kada je uprava bolnice konačno primetila da nešto nije u redu, tražila je od “koleginice” da im dostavi neke papire kako bi utvrdili šta je radila pre posla u Sidneju. Kako žena nije mogla toliko da slaže odlaskom u svoju prošlost, prekinuta je osmomesečna šarada.
Njeni šefovi u bolnici su odmah nakon toga pozvali policiju. Doktori u bolnici navodno su ostali šokirani ovim otkrićem, a meštani su rekli kako su na ovaj način pacijenti dovedeni u opasnost.
– Ne može da vas leči neko ko nije kvalifikovan za taj posao, stavljate sebe u opasnost – dodao je meštanin.
Istraživanje vlade nedavno je otkrilo da je više od trećine ili 38 posto Australijanaca, koji su izgubili posao na početku pandemije, mlađe od 25 godina.



Komentari (0)