Gradić od 11.000 stanovnika ima fudbalskog šampiona: Bajka kluba osnovanog pre devet godina! (VIDEO)

Pehar je došao u direktnom duelu

Fudbalski klub Mura iz Murske Sobote došao je do prvog naslova prvaka Slovenije i to na kakav način.

U direktnom dvoboju za titulu, Mura je u gostima savladala Maribor sa 3:1, a upravo im je trijumf bio potreban za istorijsku titulu, zbog boljeg međusobnog skora.

Poveli su gosti golom Šturma u 33. minutu meča, a domaćini se vraćaju preko Mlakara u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

U nastavku čudesnih 45 minuta Mure koji će zauvek ući u istoriju ovog kluba. U 75. minutu Klepac pogađa za 2:1, a tri minuta kasnije i Bobičanec za 3:1 i ispostaviće se tri boda vredna titule prvaka Slovenije.

Za Muru je ovo bio tek drugi trofej u istoriji kluba, a prošle sezone su osvojili Kup Slovenije.

Gradić od 11.000 stanovnika slavi svoje fudbalske heroje.

Srbin nastavio da dominira u MLS: Sve bodove klubu doneo je on, pogodio direktno iz slobodnjaka! (VIDEO)