Davidovac odveo Zvezdu u finale: Magična noć heroja crveno-belih, Igokea nije izdržala!

Odličnu partiju je Zvezda pružila pre svega u četvrtoj četvrtini

Košarkaši Crvene zvezde su na svom terenu slavili u trećoj utakmici polufinalne serije plej-ofa ABA lige protiv ekipe Igokee sa 76:53 čime se plasirali u veliko finale gde ih čeka ekipa Budućnosti.

I pored boljeg otvaranja meča bosanske ekipe, Zvezda je odličnom igrom u odbrani, kao i u napadu uspela da preokrene stvari u svoju korist.

Mnogo bolji otopor je Igokea pružila u drugoj deonici, ali je do kraja poluvremena prednost za Beograđane bila dvocifrena.

Igokea se u trećoj četvrtini potpuno vratila serijom poena, toliko da je prednost Zvezde smanjena na svega četiri poena sa maksimalnih 18.

Zvezda ipak nije dopustila iznenađenje i fenomenalnom igrom u odbrani u poslednjoj deonici demonstrirala je silu protiv bosanske ekipa da bi krajnji rezultat bio 76:53.

Najefikasniji igrač na meču bio je Dejan Davidovac sa 22 poena uz osam skokova, četiri ukradene lopte i tri asistencije.

Na drugoj strani Entoni Klemons je ubacio 15 poena za svega 19 minuta igre, a pratio ga je Karmajkl sa 12 poena.

Da nije malo poleteo? Dragan Bajić ne mari za Crvenu zvezdu, došao je u Beograd po pobedu!