Povratak otpisanih iz Gelzenkirhena: Šalke demolirao učesnika nokaut faze Lige Evrope

Prvi pet utakmica u Bundesligi su nam donele ono što očekujemo od Nemaca, a to je pregršt golova

Utakmica koja je svakako privukla najviše pažnje, pre svega zbog rezultata, jeste duel Šalke i Hofenhajma.

Sa ekipom iz Zinchajma smo imali prilike da se upoznamo, jer su već dva puta igrali protiv Crvene zvezde i kao prvi iz te grupe su prošlo u nokaut fazu Lige Evrope.

Šalke u globalu katastrofalno igra ovu sezonu u Bundesligi, posle 14 kola nisu imali ni jednu pobedu, međutim taj niz je konačno razbijen.

Iako je Hofenhajm stvorio više opasnih šansi u prvom poluvremenu, Šalke je postigao jedini gol preko Hopea u 42. minutu.

Uprkos očekivanjima da se gosti vrate u meč protiv posrnulog velikana, to se nije desilo, naprotiv.

Hope je sa još dva gola doveo Šalke u vođstvo od 3:0, nešto što navijači slavnog kluba nisu dugo videli.

A tačku na ovako ubedljivu pobedu stavio je Harit deset minuta pre kraja susreta.

Inače, Šalke nije ispisao crne stranice istorije nemačkog fudbala pošto nije uspeo da nadmaši rekord FK Tasmanije, koja je imala rekordan niz utakmica bez pobeda u Bundesligi.

Što se tiče rezultata ostalih mečeva ovog popodneva u Bundesligi oni su sledeći:

Bajer Leverkuzen – Verder Bremen (1:1)

Frajburg – Keln (5:0)

Majnc – Ajntraht Frankfurt (0:2)

Junion Berlin – Volfsburg (2:2)

Lajpcig na čelu tabele: Šalke skoro godinu dana bez pobede (VIDEO+FOTO)