Drugo evropsko proleće u ovom veku: Zvezda overila plasman u nokaut fazu Lige Evrope

Fudbaleri Crvene zvezde i matematički su se plasirali u nokaut fazu Lige Evrope

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su nerešeno 0:0 protiv nemačkog Hofenhajma u 5. kolu Lige Evrope.

Milan Borjan kapiten Zvezde je jedan od najzaslužnijih zašto crveno-beli nisu primili gol na ovom meču.

Ovi rivali su se sastali i na otvaranju Lige Evrope, kada je nemački ti na svom stadionu slavoi rezultatom 2:0.

Slovan iz Libereca je u drugoj utakmici grupe sa 2:1 pobedio Gent u Belgiji.

Zvezda kolo pre kraja ima 10 bodova, tri manje od Hofenhajma, koji će biti prvi u grupi, a četiri više od Libereca. Gent je poslednji bez učinka.

Crvena zvezda će u poslednjem kolu gostovati Slovanu u Liberecu sledećeg četvrtka.

SKANDAL: Fudbaleri Srbije redovno sa starletama pred zoru dolazili u kamp, selektor prikrivao incidente!

KRAJ MEČA

90′ Igraće se još tri minuta

89′ Sesenjon umesto Skova i Boaći umesto Falčinelija

88′ Posle prekida je Klaus šutira, ali Borjan je još jednom bio siguran, možda i najbolja prilika na meču.

83′ Samo korner posle Falčinelijevog šuta

82′ Sudija je oštetio Zvezdu za drugi žuti karton štopera Hofenhajma

80′ Nikolić je probao, ali vidi se da je tek ušao u igru

77′ Borjan čuva Zvezdin bod kao oči u glavi. Najbolja šansa za Hofenhajm u drugom poluvremenu i nova odlična intervencija Borjana. Skov je oprobao udarac i stavio na ozbiljne muke čuvara mreže crveno-belih koji je još jednom pokazao klasu.

72′ Baumgartner umesto Gaćinovića

69′ Fogt je sa leđa srušio Falčinelija i zbog toga je dobio javnu opomenu

68′ Konačno jedan kontranapad su crveno-beli uspeli da odigraju do kraja, posle dobrih prilika da ih izvedu u prethodnih nekoliko minuta. Lopta na desnu stranu za Bena, on centrira, ali udarac glavom preko gola

66′ Počela je Zvezda sa sozbiljnijim napadima, konačno su zapretili golu Olivera Baumana

65′ Ben je iznudio korner posle duela sa Fogtom. Ofanzivac je potom poslao vrlo dobar centaršut iz ugla pred gol rivala, ali ponovo Zvezda nije uspela da uputi udarac

64′ Na drugom meču u grupi Gent – Slovan Liberec 1:2, ne baš povoljan rezultat za Zvezdu

60′ Ozbiljan pritisak Hofenhajma u poslednjih 10 minuta, ako je suditi prema izmenama Henesa, želi da pojača tempo i da stigne do sva tri boda

58′ Gaćinović je tukao sa tridesetak metara, ni malo naivan šut ali ništa od gola

57′ Klaus je pokušao ali lopta je pogodila odbranu Zvezde, samo korner, čuje se sa klupe Zvezde da se odbrana dobro pripremi za korner

52′ Benu se isplatila upornost ali umesto da šutira sa nekih 7-8 metara odlučio se da proigra Falčinelija i pogrešio

46′ Oba trenera odlučila su da izvrše po izmenu uoči nastavka meča. Spiridonović koji je pružio veoma bledo izdanje ustupio je mesto Vukanoviću. U redovima gostiju, najbolji strelac Kramarić je zamenio Dabura

46′ Počelo je drugo poluvreme

KRAJ PRVOG DELA

45′ Imao je Borjan sada dosta sreće, kasnio je Gaćinović kod Hofenhajma, to bi bio siguran gol

44′ Konačno šut u okvir gola Nemaca, a ko će drugi ako ne Kanga iz daljine, slab udarac

42′ Nije Zvezda toliko loše igrala kako to statistika pokazuje

38′ Opet je bilo opasno pred Borjanovim golom, crveno-beli posrću, Hofenhajm je osetio krv

36′ Dabur je imao sjajnu priliku, ali fenomenalni Borjan šalje Deburovu loptu u korner koji će biti treći za Hofenhajm

31′ Dugo je trajao napad Hofenhajma, bukvalno su kampovali u kaznenom Zvezde

22′ Hofenhajm nema nameru da smanji brzinu. Novi korner za goste doneo je još jednu gužvu u šesnaestercu domaćina, ali pokušaj Nemaca završio je van okvira gola

20′ Mora se priznati da je Hofenhajm znatno bolji rival u prvih 20 minuta

17′ Želeo je Dabur na atraktivan način iz teške pozicije da ugrozi Borjana, ali bezuspešno.

15′ Posed lopte je na strani Nemaca, Zvezda vreba svoju šansu

10′ Zvezda se oslobodila pritiska sa početka meča, osetila je da može da se nadigrava sa protivnikom

5′ Kako su se samo obradovali svi ovom napadu Zvezde, Ben je istrčao i imao 1 na 1 sa golmanom, međutim, sviran je ofsajd

4′ Hofenhajm pritiska Zvezdu

1′ Meč je počeo

TOK MEČA:

Veliki vatromet na Marakani pred početak meča

SASTAVI:

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Pankov, Milunović, Degenek, Sanogo, Petrović, Kanga, Ben, Spiridonović, Falčineli.
Hofenhajm: Bauman, Skov, Bogarde, Vogt, Nordtveit, Džon, Gajger, Rudi, Gaćinović, Dabur, Klaus.

Crveno-beli igraju utakmicu sezone u evropskom takmičenju, trijumf ili remi im donosi proleće u Evropi, a pobeda od dva i više golova šansu za plasman dalje sa prvog mesta grupe.

Fudbaleri Crvene zvezde igraju meč 5. kola grupne faze Lige Evrope protiv nemačkog Hofenhajma.

Zvezda bi ubedljivom pobedom mogla i do prvog mesta u grupi, crveno-belima je za prolaz dovoljan i bod, ali čak i u slučaju poraza, matematički bi osigurali prolaz dalje ako Liberec ne pobedi u Gentu u isto vreme.

Srbija ima verovatno priliku da uhvati “poslednji voz” kada je u pitanju 15. mesto na tabeli UEFA nacionalnog koeficijenta, koje donosi dva mesta u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

To je najveći razlog zašto Partizan i ostali klubovi u Srbiji večeras navijaju za Zvezdu.

Rade Bogdanović sasuo brutalne uvrede na račun Kolarova: Niko ga nikad nije ovako napljuvao! (VIDEO)