Pali Barsa i Real: La Liga prepuna IZNENAĐENJA, Suarez SRUŠIO Ronaldov rekord za najbržeg, Jović pogodio!

Nakon Reala, koji je izgubio od Kadiza kod kuće (1:0), Sevilje koja je poražena od Granade u gostima (1:0), pala je i Barselona - novo iznenađenje u La Ligi priredio je Hetafe pobjedom nad Kataloncima na svom terenu 1:0, prvi put poslije devet godina.

Bledom timu Ronalda Kumana, u kome su Mesi, Kutinjo i Grizman bili van ritma, nakon mečeva koje su imali u nacionalnim selekcijama, presudio je Haime Mata u 56. minutu iz penala, koji je skrivio De Jong.

Barsa nije imala nijednu pravu šansu, do petog minuta nadoknade, kada je Đene umalo postigao autogol.

Domaćin preko Kolumbijca Kuća Ernandesa propustila dva zicera da nanese ubedljiviji poraz favoritu.

Hetafe se pobedom priključio ekipama na vrhu tabele, koje imaju po deset bodova – Realu, Granadi i Kadizu.

Barsa je, posle prvog poraza, ostala na sedam iz četiri meča.

Senzacija nad senzacijama u La Ligi, Real – Kadiz 0:1.

Povratnik u elitni rang šokirao je šampiona u Madridu, golom Entonija Lozana iz Hondurasa u 16. minutu.

Asistirao mu je Alvaro Negredo, 35-godišnji veteran.

Kadiz je prvi i poslednji put pobedio Real, 2. marta 1991. godine – 1:0.

“Mogli su da vode 3:0 u prvom poluvremenu da nije bilo Kurtoe i Ramosa. Užasna utakmica, za koju nema opravdanja. Kadiz je više želeo pobedu, bio je agresivniji i zaslužuje čestitke”, rekao je Zinedin Zidan.

Tim Zinedina Zidana pokušavao je da se vrati, Karim Benzema je pogodio prečku, dok je Luki Joviću poništen gol zbog ofsajda.

I to samo minut posle ulaska u igru u 78. minutu.

Opet srpski napadač nije imao sreće, uostalom kao ni njegov partner u napadu.

Atletiko Madrid se vratio pobedama nakon dva razočaravajuća remija bez golova – protiv Ueske i Viljareala.

“Kolćonerosi” su slavili u Vigu 2:0, a već u 6. minutu se na “Balaidosu” upisao Luis Suarez.

Urugvajac je pogodio u 6. minutu nakon asistencije mladog levog beka Manuela Sančesa, koji je stigao do nestvarnog 150. gola na 194. utakmici u La Ligi,

Suarezu je najbrže stigao do 150 golova u ovom veku, prestigavši čak i Ronalda, koji je posle 195 mečeva bio na brojci od 140 pogodaka u španskom prvenstvu.

U sudijskoj nadoknadi sve dileme otklonio Janik Karasko pošto je Žoao Feliks pogodio prečku.