SzS pred pucanjem?

Tvit Boška Obradovića "ogolio" Savez, evo šta misle jedni o drugima

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
E-stock/Dusan Milenkovic

Da opozicija u svojim redovima ima više kolona i da su njihovi stavovi nepomirljivi, što može da dovede do brzog pucanja Saveza za Srbiju, pokazuju uvrede koje je lider Dveri Boško Obradović uputio poslaniku i jednom od osnivača Demokratske Stranke Dragoljubu Mićunoviću, ali i burna reakcija više članova DS, koji su zatražili da ili ta stranka napusti Savez za Srbiju ili da to učini prvi čovek Dveri.

Naime, Obradović je, reagujući na ocenu Dragoljuba Mićunovića, da je bojkot izbora besmislen, na svom Tviter nalogu napisao: „Da li je moguće: od komuniste, “jahanja popova” i Golog otoka, preko lažnog disidenta i dogovora sa Miloševićem, do večnog koristoljublja lažnog patrijarha demokratije i dila sa Vučićem? Najbolje da konačno sam izađe na izbore da vidimo koliku to podršku ima?!”

Poslanik Demokratske stranke Balša Božović izjavio je da Demokratska stranka treba da zahteva da se Boško Obradović, predsednik Dveri, pod hitno izbaci iz Saveza za Srbiju ili da Demokratska stranka odmah napusti Savez.

“Odavno je trebalo ovo da rešimo. Sad je kraj”, napisao je Božović reagujući na objavu Boška Obradovića u kojoj je vređao Dragoljuba Mićunovića.

Reakcija Božovića jasno ukazuje da je ovaj Savez na klimavim nogama odavno, te da dve struje teško dalje mogu zajedno.

Poslanik Radoslav Milojičić Kena takođe zahteva od rukovodstva stranke hitan izlazak iz antievropskog Saveza za Srbiju, u koji, kako je rekao, građani odavno ne veruju.

“Napadati čoveka koji se borio protiv Tita, Miloševića, koji je osnivač DS, je skandal i to ga napada onaj koji podržava Hitlerove saradnike”, kratko je Milojičić prokomentarisao tvit lidera Dveri Boška Obradovića u kojem vređa Dragoljuba Mićunovića.

Poslanica DS Nataša Vučković takođe smatra da se sad pokazuje kao više nego upitno dalje delovanje Demokratske stranke u Savezu za Srbiju, a od Predsedništva stranke očekuje oštru političku reakciju.

“Izjava Boška Obradovića dokazuje da Demokratska stranka i Boško Obradović nemaju šta da rade zajedno u politici i dalje delovanje DS u Savezu za Srbiju se zaista pokazuje kao više nego upitno, o čemu su, pre svega poslanici DS, tokom proteklih meseci jako mnogo govorili”, rekla je Vučković za Tanjug.

Ona je postavila pitanje stranačkim kolegama kakvu vrstu političke borbe Demokratska stranka može da vodi sa Obradoviću sličnim ljudima.

Dragan Šutanovac ocenjuje da Boško Obradović jednostavno ne može da promeni svoju političku prirodu.

“Ne, nalog mu nije hakovan, nije pisao nepromišljeno, niti u afektu, jednostavno ne može da sakrije svoju političku prirodu!”, napisao je Šutanovac na tviteru i dodao da se “možda promeni kad dođe na vlast #boško”.

Prethodno je Šutanovac ocenio: „Da li je realno da je Boško nekoga iznenadio? Boško je sve vreme Boško samo što to neki nisu videli pa im danas otvorio oči!“, aludirajući da lider Dveri nije ni trebalo da bude u istoj koloni sa Demokratama.

Predsednik Demokratske stranke Zoran Lutovac izjavio je da je Boško Obradović “uvredio sve demokrate” povodom uvreda upoućenih Dragoljubu Mićunoviću.

“To nije u skladu sa ciljem zbog kojih smo formirali Savez: normalizacija Srbije. Vređanjem prof. Mićunovića uvredili ste sve demokrate”, napisao je Lutovac.

Poslanica Demokratske stranke Aleksandra Jerkov reagovala je na tvit Boška Obradovića porukom da je možda bolje da se udruži sa Mišom Vacićem.

“O čoveku koji se borio za demokratiju u Srbiji kada se to plaćalo glavom ovako govori čovek koji podržava one koji su služili Hitleru. Možda je bolje sa Mišom Vacićem i ostalim firerima da se udružiš, nekako više priliči”, napisala je Jerkov na tviteru, zatraživši hitnu reakciju demokrata.

Mićunović, inače, smatra da je bojkot izbora besmislen i da bi jedino mogao da delegitimiše izbore ako na njih ne bi izašlo 50 odsto birača, što se, kako je dodao, neće desiti.

“Bojkot ostaje besmislen od početka do kraja. On je pasivan i ima opasnu crtu. Ako ne učestvujete na izborima, vi ste van legalnih institucija, gde je ključan parlament”, rekao je Mićunović u intervjuu za “Blic”.

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar