Saša Ilić povukao je prvi ozbiljan disciplinski potez od kada je preuzeo Partizan, a iz ekipe je odstranjen Ibrahim Zubairu.
Zubairu je, prema Ilićevim rečima, kasnio na treninge, a stručni štab više nije želeo da takvo ponašanje toleriše.
“Zubairu nije bio u konkurenciji za sastav u Španiji, jer je prekršio klupsku disciplinu i ponašao se neodgovorno. Zato ga nisam uvrstio u ekipu. Ovo je jasan signal i ostalim momcima. Bio sam izuzetno tolerantan, ali on do daljeg neće biti u konkurenciji za tim. Nadam se da će prihvati ovo na najbolji mogući način i shvatiti šta znači nositi dres Partizana” – direktan je bio Saša Ilić.
Ilić ne skriva da Zubairu nije bio jedini koji je testirao strpljenje stručnog štaba:
“Demba Sek je takođe kasnio na treninge, bilo je tu još nekih minimalnih propusta kod drugih. Dvojica igrača koja su pravila najviše problema su upravo Zubairu i Sek. I jednom i drugom se uvek opraštalo, ali kada to pređe u naviku i počne da se ponavlja, moraš da se trudiš da to sankcionišeš” – dodao je Ilić.







Komentari (0)