Evropski šampion je ponovo srušen: Crvena zvezda je plej-of ekipa (VIDEO)

Crveno-beli su pre svega uspostavili dominaciju u skoku

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen/YouTube@KK Crvena zvezda Meridianbet

Crvena zvezda je uspela još jednom ove sezone da pobedi aktuelnog šampiona Evrolige i pokazala da može da se nosi sa svima u elitnom takmičenju.

U meču velikog inteziteta, koji je ličio na plej-of utakmicu – Crvena zvezda je do velike pobede nad Fenerbahčeom (79:73) stigla zahvaljujući vrlo disciplinovanoj timskoj igri i kontroli ključnih segmenata meča.

Crveno-beli su pre svega uspostavili dominaciju u skoku, što im je omogućilo da diktiraju ritam utakmice i u velikoj meri neutrališu napad gostiju iz Istanbula.

Ekipa iz Beograda meč je završila sa čak 44 skoka, od čega 15 ofanzivnih, pa su izabranici trenera Saše Obradovića često dobijali druge napade i dodatne šanse za poene. Upravo je ta agresivnost u reketu bila jedan od ključnih faktora, jer je Zvezda kroz ofanzivne skokove održavala pritisak na odbranu Fenerbahčea i kontrolisala tempo utakmice.

Iako prvo poluvreme nije obećavalo, u drugom smo videli veoma dobru igru crveno-belih. Ostali su staloženi uprkos -9 (42:33). Uspeli su da dođu do preokreta i upišu pobedu.

Napad crveno-belih funkcionisao je kroz dobar protok lopte, što potvrđuje i 18 timskih asistencija. Glavni organizator igre bio je Kodi Miler-Mekintajer, koji je praktično dirigovao napadom i završio utakmicu sa 10 poena, osam skokova i čak 12 asistencija, konstantno pronalazeći saigrače u dobrim pozicijama za šut. Zvezda je iz igre šutirala veoma solidnih 51,2 odsto, što je bilo dovoljno da se nadoknadi slabiji procenat za tri poena (5/21).

Važan faktor pobede bila je i čvrsta odbrana, kojom je Zvezda uspela da limitira jedan od napadački najopasnijih timova u Evroligi na svega 73 poena. Agresivnost na lopti i dobra rotacija u odbrani doveli su do pet ukradenih lopti, dok je broj izgubljenih lopti zadržan na prihvatljivom nivou, što je omogućilo crveno-belima da zadrže kontrolu nad utakmicom u završnici.

Zanimljivo, crveno-beli su ovom pobedom prekinuli niz Fenerbahčea od devet uzastopnih pobeda u Evroligi, a ukupno 19 ako se računa i turski šampionat.

Crvenu zvezdu u nastavku očekuje duel sa Panatinaikosom u Atini, a potom i duplo kolo u Španiji (Baskonija i Barselona).

Crveno-beli se trenutno nalaze na šestom mestu Evrolige sa 18 pobeda i 13 poraza.

BONUS VIDEO

Izvor: B92

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar