Stiže nevreme u Beograd: RHMZ se hitno oglasio, evo šta će se dešavati u naredna dva sata

Evo koji delovi Beograda će biti na udaru

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Pixbay/Stevan Aksentijevic

Prema prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije, nadalje danas nas očekuje promenljivo oblačno, u jugozapadnoj, južnoj i centralnoj Srbiji, kao i u brdsko-planiskim predelima na jugozapadu i u oblasti Homoljsko-Kučajskih planina na istoku sa kratkotrajnom kišom i lokalnim pljuskovima sa grmljavinom.

Vetar umeren, povremeno i jak južni i jugozapadni, uveče i u toku noći u skretanju na severozapadni.

Najviša temperatura u većini mesta od 35 do 40 °C, na istoku i jugu do 44 °C.

Upozorenje za Beograd

U naredna dva sata na širem području Beograda sa lokalnim pljuskovima i grmljavinom i to naročito u južnim i istočnim delovima grada.

Upozorenje na nevreme u Srbiji

Uveče i tokom naredne noći jače naoblačenje sa kišom, pljuskovima i grmljavinom. Očekuju se ponegde i vremenske nepogode: obilni pljuskovi sa grmljavinom, grad i kratkotrajno jak i olujni severozapadni vetar u zoni najintenzivnijih pljuskova, i to najpre na severu i zapadu Srbije.

Printscreen/RHMZ

Sutra značajna promena vremena

U nedelju promenljivo oblačno, osetno svežije i veoma nestabilno sa kišom, pljuskovima i grmljavinom. Lokalno se očekuju i vremenske nepogode praćene obilnim pljuskovima, gradom i kratkotrajno jakim i olujnim vetrom u zoni najintenzivnijih pljuskova. Vetar umeren i jak, zapadni i severozapadni. Jutarnja temperatura od 19 do 24 °C, a najviša dnevna od 25 na sverozapadu do 33 °C na jugu i jugoistoku. Najviša dnevna temperatura od 25 na severozapadu do 33 °C na jugu i jugoistoku zemlje.

Početkom sledeće sedmice promenljivo

U prvoj polovini sledeće sedmice promenljivo, nestabilno i svežije, mestimično sa kišom i pljuskovima sa grmljavinom, koji će biti izraženiji u utorak 29. jula.

Od četvrtka 31. jula pretežno sunčano uz ponovni porast temperature.

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar