Srbija i protiv Irana ostala bez pobede: Odbojkaši i dalje na dnu tabele u grupi u Ligi nacija

Odbojkaši Srbije su se nadali da bi upravo duel sa Iranom mogao da bude prekretnica, ali...

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen/youtube/ volleyballworld

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Irana sa 3:1, po setovima 25:20, 25:18, 22:25, 25:23, u okviru petog meča u Ligi nacija.

Inače, bio je ovo prvi meč druge nedelje turnira, koji je na programu u Beogradu.

Odbojkaši Srbije su se nadali da bi upravo duel sa Iranom mogao da bude prekretnica i prilika za prekid negativnog niza, ali gosti su pokazali odlučnost i kvalitet. Iako su “orlovi” imali svetlih momenata, naročito u trećem i četvrtom setu, ključne šanse su propuštene, i to po već viđenom scenariju.

Već u prvom setu postalo je jasno da će Iran biti tvrd orah. Esmailnedžad je sam osvojio čak 11 poena u uvodnoj deonici i praktično sam doneo prednost svom timu. Srbija je pokušavala da se vrati, ali svaki nalet bio je kratkog daha.

U drugom setu delovalo je da se situacija menja. Naši momci su vodili 17:15, ali je tada usledio potpuni pad u igri. Iranci su serijom 7:1 preokrenuli tok seta i rutinski ga priveli kraju. Veliku ulogu imao je i Porija Hanzadeh, koji je snažnim servisima potpuno poremetio prijem domaćeg tima.

Treći set ipak je doneo tračak nade. Iako je Iran konstantno bio u blagoj prednosti, Srbija je uspela da se trgne u finišu, preokrene rezultat i smanji na 2:1. Ključni čovek bio je Dražen Luburić, koji je serijom poena pogurao ekipu do rezultata 25:22.

Četvrti set bio je najneizvesniji. Srbija je vodila 19:17 i činilo se da je na dobrom putu da izbori taj-brejk. Ipak, u završnici ponovo dolazi do pada koncentracije, dok Esmailnedžad preuzima odgovornost i vodi Iran ka pobedi – 25:23.

Ovim porazom, Srbija ostaje bez pobede u Beogradu, a forma ekipe pod vođstvom Georga Krecua izaziva zabrinutost. S druge strane, Iranci su pokazali da su i te kako ozbiljna ekipa, spremna da kazni svaki pad u igri rivala.

Sledi analiza i pokušaj da se pronađe prava formula za izlazak iz rezultatske krize, jer vremena za popravni je sve manje, a ulog, u vidu plasmana na završni turnir, sve je veći.

Što se tabele tiče, Iran je sada na 11. mestu sa dve pobede i tri poraza, dok je Srbija zakucana za dno tabele na 18. mestu, sa jednom pobedom, i četiri poraza.

Izvor: Telegraf

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar