Kako izgleda kontrola karata u gradskom prevozu? Već napisano 540 kazni

Kontrolu karata sada obavljaju komunalni milicajci "Beli"

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: TV Prva printscreen

Novi sistem naplate karata “Beograd plus” startovao je sredinom maja. Korisnici gradskog prevoza vožnju mogu da plate slanjem SMS poruka ili kupovinom papirne karte, a uskoro bi trebalo da startuje i aplikacija preko koje će građani takođe moći da plate kartu, ali i da prate kretanje vozila.

Kontrolu karata sada obavljaju komunalni milicajci “Beli”.

Foto: TV Prva printscreen

Šef operativnog centra komunalne milicije Slobodan Todorović, istakao je za TV Prva da je do sada, od kako je startovao sistem “Beograd plus”, napisano 540 kazni od 46.000 putnika koliko je provereno do sada.

Foto: TV Prva printscreen

– U danima za nama kontrolisano je nešto više od 46.000 putnika u oko 4.200 vozila, a izrečeno je 540 kazni. U prvom periodu smo one koji nemaju karte, upućivali i savetovali kako da kupe kartu, a potom i upozoravali da je vožnja bez karte prekršaj za koji se izriče kazna od 5.000 dinara. Poslednjih dana intenzivno kažnjavamo, bez upozorenja i izuzetka, kaže Todorović za TV “Prva”.

Kako ističe, građani su imali i više nego dovoljno vremena da se adaptiraju na funkcionisanje novog sistema gradskog prevoza, tako da će ubuduće svi koji budu zatečeni bez važeće vozne isprave biti i kažnjeni.

Kako se odvija provera karate

U SMS poruci koju ste dobili prilikom plaćanja karte se nalazi kod, koji je zaveden kao broj karte. Taj kod “Beli” unosi u svoj uređaj i šalje zahtev za validaciju. Nakon toga na lični telefon građanina ili građanke, čija se karta proverava, stiže poruka sa kodom za potvrdu. Ako se taj kod i kod za potvrdu koji je stigao na telefon Belog podudaraju, karta je važeća.

Foto: TV Prva printscreen

Novi sistem naplate karata u punom kapacitetu kreće od septembra meseca, kada se može očekivati i pojačana kontrola. Ukoliko se vaša karta pokaže kao nevažeća ili je nemate, izriče se kazna od 5.000 dinara, koja će biti prepolovljena, ukoliko se kazna plati u roku od osam dana.

Izvor: Objektiv.rs, TV Prva

Komentari (1)

Ostavite komentar

  1. Dana 07.07. u kasnim popodnevnim satima bila je kontrola na liniji 15. Sin se vraćao sa posla, imao uredan sms da je izvršena uplata mesečnog iznosa za prevoz. Uplatu izvršila firma gde radi. Ni pomišljao nije da će imati bilo kakve neprijatnosti u vezi prevoza tada, posebno ne u budućnosti. Kontrolorka ukucava, u dva navrata, KOD iz sms-a u svome aparatu, ali se potvrda koda, tj. uplate, ne evidentira kroz poruku na telefonu mog sina. Zašto nema povratne informacije, kada je uplata izvršena na vreme i dobijena potvrda, tj. sms, od broja 9011? Šta se dalje dešava? Ne vredi objašnjenje da je firma uplatila, "mogli ste smi sebi da napišete sms, falsifikujete", karta je nevažeća!!! Sledi pisanje Naloga za prekršaj!!!, upućivanje na sud, što zahteva vađenje dokaza, izlazak sa posla, predaja u sud i čekanje na izlazak na ročište... Ukoliko izaberete da platite kaznu, (za neučinjen prekršaj), a ne odete na sud sa dokazima, verovatno rizikujete da vas optuže za falsifikovanje karata. Nikada naša porodica nije imala problema niti kazne od strane sudova ili institucija, pa nas je ovakav događaj jako pogodio.

    Odgovori