KO POGREŠI MORA DA ODGOVARA: Posle rasističkih uvreda Vlahoviću se obratio italijanski ministar

Fudbaler Juventusa Dušan Vlahović dobio je rasističke uvrede od navijača Atalante u meču 34. kola Serije A.

“Stara dama” kao gost pobedila je domaći tim u Bergamu 2:0, a srpski reprezentativac utakmicu je počeo sa klupe, a u igru je ušao u 65. minutu.

U 91. minutu meč je bio prekinut kada su ga vređali navijači Atalante, Vlahović im je na rasističke uvrede odgovorio golom u 97. minutu, a zbog proslave pogotka i utišavanja navijača koji su ga vređali, napadač Juventusa je dobio žuti karton.

Zbog tog dešvanja oglasio se i trener Juventusa Masimilijano Alegri, glasu su podigli i mediji, a poslednji u nizu javio i se i italijanski ministar sporta Andrea Abodi.

“Moje ne, naše ne rasizmu ne može, ne sme, ne želi da ima boju kože, ne tiče se vere ili naroda, već važi uvek. Kao poštovanje, uvek se računa. Ko pogreši mora da odgovara za to, uvek i svuda. Izvinjavamo se Dušanu Vlahoviću“, rekao je Abodi.