Srpsko veče u Torinu: Juve savladao Dekijevu Sampdoriju – Đuričić strelac, Kostić asistent (VIDEO)

Dušan Vlahović pogodio je stativu sa bele tačke u 69. minutu

U 26. kolu Serije A fudbaleri Juventusa savladali su Sampdoriju u neizvesnom meču sa 4:2 (2:2).

Fantastičnu utakmicu mogli smo da gledamo na Alijanc stadionu, u kojoj su učestvovala tri srpska fudbalera i jedan trener sa našeg podnevlja.

Počelo je sjajno sa ekipu Masimilijana Alegrija, već nakon manje od pola sata igre vodili su sa dva gola razlike.

Poveli su preko štopera Bremera, a njemu je asistirao ko drugi nego Filip Kostić, kome je ovo već osma asistencija u Seriji A.

Petnaest minuta kasnije Juventus povećava svoju prednost na dva gola razlike, ovoga puta mrežu trese Adrijen Rabio nakon asistencije Miretija.

Iako je sve izgledalo da tim iz Torina lagano dolazi do pobede, sledi “blickrig” ekipe Dejana Stankovića.

Prvo u 31. minutu postiže pogodak Tomazo Auđelo, da minut kasnije Filip Đuričič u potpunosti vratio svoju ekipu u igru.

U drugom delu nismo gledali toliko uzbudljivu utakmicu, ali je bilo prilika, naročito pred golom gostiju. Juventus ponovo dolazi do vođstva u 64. minutu kada ponovo Rabio postiže pogodak.

U 69. minutu Dušan Vlahović je imao priliku da stavi tačku na ovaj  meč, ali je sa bele tačke pogodio stativu.

Konačan rezultat postavla Matijas Sule u trećem minutu sudijske nadoknade.

U narednom kolu Juventus gostuje Interu, a Sampdorija dočekuje Veronu.