Zvezda rutinski rešila FMP na Železniku: Ilić i Lazarević presudili gradskom rivalu! (VIDEO)

Sjajna partija crveno-belih nakon poraza od Partizana

Košarkaši Crvene zvezde rutinski su savladali FMP na Železniku u okviru 17. kola ABA lige rezultatom 99:84.

Crveno-beli su sada prva na tabeli ABA lige.

Crveno-beli brzo su zaboravili poraz od Partizana, te su već danas u Železniku odigrali dosta dobru utakmicu protiv FMP-a.

Tim Duška Ivanovića ušao je u ovaj meč kao favorit, i tu ulogu apsolutno je opravdao. Posle izjednačenog početka, crveno-beli su krajem prve deonice napravili seriju od 7:0, pa su na kraju prvih 10 minuta igre vodili sa 24:17. Vratili su se domaći u meč na samom početku druge četvrtine, ali se Zvezda serijom 9:0 ponovo odlepila. U prvom poluvremenu briljirali su Lazarević i Ilić, dok je na drugoj strani Valinskas držao svoj tim u igri.

Pokušaji FMP nastavili su se u drugom poluvremenu, želeli su njegovi košarkaši bar neizvesnu završnicu, ali ekipa Duška Ivanovića bila je maksimalno fokusirana, i nije dozvolila da se dogodi iznenađenje.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Ilić sa 16 poena, dok je Dobrić meč završio sa 15 a Lazarević sa 14 poena.

U redovima FMP-a istakao se Valinskas sa 22 poena, dok je Bič na svom kontu imao 11 poena.