Liverpul slavi Karvalja: Novajlija nokautirao Njukasl u 98. minutu, Enfild eksplodirao! (VIDEO)

Čudesna završnica na meču u Engleskoj

Liverpul je večeras je u neverovatnoj utakmici pobedio Njukasl nakon preokreta sa 2:1 u okviru petog kola Premijer lige.

Na početku utakmice gledali smo početno ispitivanje snaga, ali se videlo odmah da se Njukasl nije došao da se brani na Enfild i da će pokušati da iskorisi svoje prilike.

Gosti su zapretili u 18. minutu kada je Frejzer pokušao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla preko gola.

Liverpul je prvu pravu priliku imao u 21. minutu. U šansi je bio Luis Dijaz koji je šutirao iz dobre pozicije, ali u poslednji trenutak jedan od defanzivaca gostiju je uklizao i uspeo da spasi svoj tim.

I onda u 38. minutu muk na Enfildu. Njukasl je nakon odlične akcije uspeo da povede sa 1:0.

U centru pažnje bio je Aleksander Isak koji je pre svega par dana potpisao za Njukasl, a večeras je u debiju za svoj novi klub uspeo da postigne pogodak i to u gostima protiv Liverpula.

Njukaslje čuvao prednost, ali Liverpul je u drugom delu svim silama krenuo po preokret. Domaći su imali sreće u 55. minutz kada Isak postiže fantastičan gol, ali je on poništen zbog ofsajda.

Samo šest minuta kasnije Redsi su poravnali na 1:1. Salah je prošao po desnoj strani i sjajno dodao loptu do Roberta Firmina koji pogađa za 1:1 i vraća nadu navijačima Liverpula.

Liverpul je do kraja utakmice pokušao na sve načine da dođe do pobede i kada su svi očekivali kraj Redsi su u 98. minuti postigli gol za 2:1 i došli do preokreta i pobede.

Nakon kornera nastala je velika gužva u petercu gostiju gde se najbolje snašao Karvaljo koji sjajno pogađa za 2:1 i eksploziju oduševljenja na Enfildu. Njukasl je bio na korak od boda, ali Liverpul je pokazao svoj šampionski mentalitet.

Treba istaći da su u Londonu večeras su gradskom derbiju remizirali Vest Hem – Totenhem. Sparsi su vodili od 34. minutu autogolom Kerera, ali je bod domaćim doneo Souček u 55. minutu kada je postavio konačnih 1:1.