Ko je najbolji teniser svih vremena, debata koja traje godinama unazad.
Osvajanjem Rolan Garosa, Novak Đoković se dodatno približio tom epitetu, jer ima samo jedan grend slem manje od Rodžera Federera i Rafaela Nadala, ali je jedini svaki osvajao bar dvaput, najviše vremena je svetski broj jedan, ima pozitivan skor sa obojicom i još mnogo rekorda drži.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
Ipak, mnogi mu to i dalje osporavaju, kap što je ruska teniserka Jelena Vesnina.
– Da, deluje da Novak ima šansu da prestigne Rodžera Federa i Rafaela Nadala. Da li će imati više grend slem titula i od Serene koja je na 23? Možda, imam poštovanje prema Đokoviću i Nadalu, ali je za mene Federer najveći svih vremena – rekla je Vesnina za Čempionat bez nekih konkretnih argumenata, već poprilično subjektivno.
– Obožavam Rodžera kao tenisera. Ako Novak bude imao najviše grend slem titula i osvoji Olimpijske igre, približiće se Federeru koji to nema, ali mislim da kod navijača nikada neće imati tu ljubav i podršku kakvu imaju Federer i Nadal – zaključila je Vesnina.
Đoković za sada jedini ima i “Nole slem”, osvojio je sva četiri grend slema u nizu, ali ne u jednoj godini i to je cilj na Vimbldonu i US openu.
Ovo je Đokovićev Vimbldon! Kakve reči Njujork Tajmsa o Novaku: On nije robot, on je Hudini







Komentari (0)