Odlukom FK Čelsi jednom navijaču tog kluba biće zabranjen dolazak na “Stamford Bridž” u narednih deset godina.
Razlog za ovaj potez jeste to što je simpatizer “Plavaca” ostavio antisemitsku poruku na društvenim mrežama, nakon čega se Čelsi oglasio saopštenjem.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
Something needs to change.
We want social media companies to do more to prevent online discriminatory abuse. So we’re joining forces with other teams and organisations to boycott social media until Tuesday 4 May.
#NoToHate #StopOnlineAbuse #NoRoomForRacism— Chelsea FC (@ChelseaFC) April 30, 2021
“Svi u Čelsiju su ponosni što su deo raznolikog kluba. Naši igrači, osoblje, navijači i posetioci dolaze iz širokog spektra porekla, uključujući i Jevrejsku zajednicu i želimo da obezbedimo da se svi osećaju bezbedno, vrednovano i uključeno. Nećemo tolerisati bilo kakvo ponašanje navijača koje šteti tom cilju”, naveo je Čelsi u saopštenju.
Pored londonskog kluba, Mančester junajted je zbog rasističkih uvreda na društvenim mrežama na račun Hjun Min Sona odlučio da zabrani ulazak šestorici svojih navijača.
Nedodirljivi Tomas Tuhel: Čelsijev zid odoleo najvećim trenerima današnjice, statistika za nevericu!







Komentari (0)