Nastavlja se superligaški haos: Oglasio se još jedan klub, nove žalbe na sramno suđenje u srpskom fudbalu

"Tendenciozno suđenje"

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: FK Partizan

U 30. kolu Superlige Srbije, jedan od mečeva bio je onaj između Mladosti i Spartak ŽK u Lučanima, koji su domaći dobili 1:0 pogotkom Milana Bojovića.

Iako su i Subotičani sami pod Uefinom lupom u vezi sa nameštanjem mečeva, požalili su se na suđenje koje su imali u pomenutoj utakmici.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Oglasio se potpredsednik subotičkog kluba, Branislav Savić, čije je saopštenje preneo Sportski žurnal.

”Glavni arbitar nije napravio nijednu krucijalnu grešku koja je uticala na rezultat, ali je celu utakmicu konstantno, fudbalski rečeno, seckao igru i nije dozvoljavao našim igračima da pokažu ono što znaju. Svi koji se bave najvažnijom sporednom stvari na svetu znaju koliko to smeta ritmu ekipe” kazao je Savić, koji je potom nastavio:

”Isti sudija na identičan način arbitrirao je i u duelu protiv Novog Pazara, tako da je ovo bila kap koja je prelila čašu i nismo više mogli da ostanemo nemi. Svesni smo da nije popularno komentarisati suđenje, ali smo to učinili i posle utakmice protiv Proletera kada je igrač protivničke ekipe postigao pogodak iz evidentne ofsajd pozicije. Bili smo ljuti na sudije, ali smo razumeli da nije bilo namere i nismo tražili da se odmah kažnjavaju zbog takvih grešaka.”

Suđenje u Lučanima drugi čovek superligaša iz Subotice ocenio je tendencioznim.

”Sudija nije imao ujednačen i istovetan kriterijum za obe ekipe prilikom dodele javnih opomena igračima, tako da zbog žutih kartona sledeću utakmicu neće moći da igraju trojica, nama vrlo važnih, prvotimaca, Nemanja Tekijaški, David Dunđerski i Nikola Srećković. Ova utakmica nije imala poseban takmičarski značaj, jer smo i mi i Mladost iz Lučana bezbedni od ispadanja, a ne možemo se plasirati u Evropu. Jednostavno, nije mi jasno zbog čega glavni arbitar nije pustio da pobedi fudbal i da obe ekipe pokažu sve što znaju”, navedeno je u saopštenju.

UEFA prijavila šest sumnjivih mečeva u Srbiji: Zbog ovih nameštaljki preti da izbije međunarodni skandal!

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar