Danas SLAVIMO Svetog Klimenta Ankirskog: Ne dirajte oštre predmete, a dan provedite sa porodicom

Čudesa svetog Klimenta su bezbrojna

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto:IZVOR: YOUTUBE/PRINTSCREEN/СРБИЈА - НЕКАД И САД

Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas slave praznik posvećen Svetom sveštomučeniku Klimentu Ankirskom.

Rođen je 258. godine, u gradu Ankiri od oca neznabošca i majke hrišćanke.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Njegova majka Efrosinija prorekla je svome sinu mučeničku smrt i preminula je kada je Kliment imao samo dvanaest godina

Zato što je veliki deo svog mučeničkog života proveo u zatvoru i mučenju, u nekim krajevima Srbije veruje se da na današnji praznik niko ne bi trebalo da dira noževe i ostale oštre predmete kako ne bi “povređivao” rane Svetog Klimenta.

Takođe, iako danas nije crveno slovo, trebalo bi izbegavati težak, fizički rad i sređivanje doma već dan provesti sa porodicom i prijateljima i na ovaj način proslaviti uspomenu na život i velika dela sveštenomučenika Klimenta.

Beseda na današnji dan govori o angelskom stanju svetitelja:

“A koji se udostoje dobiti onaj svet, više ne mogu umreti, jer su kao anđeli.

Tako govori onaj koji zna i koji ga je video. Šta ima da sumnjamo više braćo?”

Ovo svedočanstvo ukazuje na to da oni koji se udostoje onoga sveta i vaskrsenja više ne mogu umreti, već su besmrtni kao i Anđeli Božiji.

Izvor: Mondo

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar