Jokić NE MOŽE sam: Klipersi lako poveli u polufinalu Zapada (VIDEO)

Sledeća utakmica igraće se za vikend

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Tanjug/AP Photo/Mark J. Terrill

Košarkaši Denvera nisu mogli da pariraju Los Anđeles Klipersima na startu druge runde plej-ofa NBA lige i ubedljivo su poraženi 120:97.

Još jednom je Nikola Jokić bio taj koji se izdvojio kod Nagetsa sa 15 poena, ali izostala je i konkretnija podrška saigrača, pre svih Džamala Mareja, koji je susret završio sa 12 koševa.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Sa druge strane, Kavai Lenard je bio najefikasniji sa 29, dok je Pol Džordž dodao 19 uz sedam skokova.

Iako su Nagetsi bolje ušli u meč i tokom prve četvrtine imali i prednost, ključnom se ispostavila odluka Majka Melouna da odmori startere, što su Klipersi maksimalno iskoristili, preuzeli vođstvo i do kraja poluvremena otišli i na +18, 69:51.

U trećoj deonici je postalo evidentno da su košarkaši Denvera umorni, često i bezidejni, pa su uzimali neke teške šuteve vrlo često. Imali su i prazan hod od skoro pet minuta, tokom kog su Klipersi definitivno stavili tačku na ovaj susret.

U poslednjoj četvrtini ni jedni ni drugi nisu previše “zapinjali”, te se taj period završio bez pobednika za krajnjih 120:97.

Naredni susret na programu je u noći između subote i nedelje.

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar