Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se javnosti nakon sednice Saveta za nacionalnu bezbednost, kojom je i predsedavao. Jedna od glavnih tema bio je i snabdevanje energentima i energetska bezbednost Srbije.
– Očekujemo da do 15. januara stigne prvih 85.000 tona. Do 5. uplaćujemo, a do 13., najkasnije 15. januara, isporuka treba da stigne. Rafinerija kreće sa radom 17. ili 18. januara. To znači da proizvodnja nafte može da počne od 25. do 26. januara – rekao je Vučić.
Kako je naveo, Srbija trenutno puni svoje rezerve.
– Imaćemo i struje, i gasa, i naftnih derivata i svega. Danas, posle 80 dana, kap nafte nije stigla, a vi nigde problem niste videli. Ljudi ne moraju da brinu. Samo svi moraju da znaju da nikakva pravila u svetu više ne postoje – zaključio je Vučić.







Komentari (0)