Muškarac (86) koji je aktivirao je bombu večeras u hrvatskom mestu Kloštar Ivaniću i pretio da će aktivirati i drugu, podlegao je povredama. On se u jednom trenutku predao policiji, te je bio prevezn u bolnicu, ali je preminuo.
Policija je prethodno evakuisala sve ljude u njegovoj okolini, preneli su hrvatski mediji.
Muškarca su bili opkolili policija i vatrogasci, a prema do sada dostupnim informacijama niko više u incidentu nije povređen.
Na terenu su sve raspoložive snage, od policije, vatrogasaca do hitne pomoći. Sve se događalo u blizini škole, a na lice mesta pozvani su pirotehničari i pregovarač.
Svedoci kažu da čovek sede kose i bele brade povređen u eksploziji bombe koju je sam aktivirao leži na travi i da viče da ima još jednu bombu.
-Mi smo užasnuti. Upravo su mi tim putem prošla deca po povratku iz škole. Reč je o štićeniku doma Aura kojeg smo poslednjih dana viđali kako luta ulicom, mrmlja sebi u bradu i govori kako mu je dosta svega, kaže za Jutarnji list jedna meštanka ulice u kojoj je trenutno opsadno stanje.







Komentari (0)