Srpski fudbaler Filip Janković postao je najmlađi debitant u istoriji Crvene zvezde u jesen 2011. godine, ali… Nije ostavio trag u crveno-belom, a sada je objasnio šta se desilo i zašto je otišao.
– Što se tiče ponuda, nisam bio svestan jer me to nije interesovalo. Šta sam ja tada imao 16 godina, nisam hteo da idem iz Zvezde, a nama su svakodnevno ljudi prolazili kroz kuću, to je bilo ubeđivanja… A, mojoj porodici i meni uopšte se nije išlo iz Srbije i uopšte iz Zvezde – kazao je Filip Janković u podkastu “Alesto”.
Nastavio je u istom ritmu.
– Iskreno, kuća nam je bila kao železnička stranica, to su bili agenti i oni koji su hteli da budu agenti, slali su neke ljude. To je već bilo neprijatno, ne znaš već ni ko je to, samo ti se pojave na vratima i kažu ‘imam da ti ispričam šta je rekao taj klub za Jankovića’ i mi smo to slušali… Posle desetog čoveka smo se već pitali šta se dešava. Mi nismo razmišljali o odlasku, a dolaze da pitaju da odem. Zovu me igrači Zvezde i pitaju za mene, a ja stvarno ne znam o čemu se radi.
Nije mogao da donese drugačiju odluku.
– Kreću pritisci da prihvatim jednu ponudu – ili ništa od mog igranja. Mnogo ljudi oko nas, a niko da mi da pravi savet… Roditelji me pitaju i ja kažem samo želim da igram za Crvenu zvezdu i to mi je bio cilj. Izađem ispred zgrade, a prvi čovek koji me vidi me izvređa da ja želim pare, da želim ovo… Ja se zaprepastio i vratio kući. Ušao sam na Internet i pročitao sam šta se piše o meni. Zvali su moje roditelje na sastanke da prihvatim ponudu agenta, odnosno investicionog fonda, a mi smo uporno govorili ne. Provlačilo se kroz medije i pravili sliku od mene da ja tražim novi ugovor, veće pare i šta ti ja znam – kazao je Janković i otkrio kako je došlo do raskida ugovora koji je Crvena zvezda predstavila u javnosti kao njegov zahtev:
– Raskinuo sam ugovor jer su mi rekli da potpišem to što oni hoće ili neću igrati. Mom treneru je bilo naređeno da ne igram ni za moju generaciju i tada mi je prekipelo i raskinuo sam ugovor sa Zvezdom da bih mogao da odem i da me ne zadržavaju više. Nisu mi dali da igram, skoro da i ne treniram. Kao slobodan igrač sam otišao u Parmu i eto… – jasan je Janković.







Komentari (0)