Crvena zvezda savladala je Efes u okviru 27. kola Evrolige rezultatom 94:75, a nakon meča oglasio se Stefan Lazarević.
Košarkaši Duška Ivanovića brzo su se oporavili od bolnog poraza u Zagreb pre nekoliko dana i ovoga puta slavili protiv aktuelnog šampiona Evrope.
Koliko je ova pobeda bila važna svedoče reči krila crveno-belih.
– Komentar je ‘uf’. Svima nam je pao kamen sa srca zbog pobede. Biće nam jako veliki vetar u leđa. Imali smo loš period iza nas, ali ovim smo pokazali da smo i dalje u igri i da možemo da konkurišemo za tih osam ekipa. Podigli smo se jako brzo iz lošeg perioda. Imali smo recept kako treba da igramo dalje – rekao je Lazarević.
Zvezda do kraja regluranog dela sezone nema pravo na kiks, a prema njegovim rečima određena vrsta pritiska postoji.
– Postoji, naravno. Ali s obzirom da ide utakmica za utakmicom ne mogu da kažem da ga osećamo. Mi smo profesionalci imamo pošten odnos prema utakmicama tako da svaku dajemo maksimum. Nekad su okolnosti drugačije, ali garantujem da smo svi željni tog pozitivnog rezultat – poručio je igrač crveno-belih.
Kako kaže uvek moraš biti na oprezu kada čuvaš igrača poput Klajburna.
– Nezgodno jako. Videli ste i sami. Ne možeš da mu daš mnogo prostora, a kad mu daš koristi i to da izvuče faul. Marković i ja samo imali to zaduženje danas i dali smo sve od sebe. On je najbolje krilo Evrope, igra sve pozicije, ali smo uspeli da smanjimo njegov broj danas na minimum – dodao je on.
Za kraj uporedio je Klajburna i Vezenkova.
– Klajburn igra mnogo više sa loptom, dok Vezenkov igra bez lopte i stalno se šunja. Klajburn sa druge strane odlično barata loptom i ne možeš da kreneš da mu je uzmeš – zaključio je Lazarević.
Bonus video:







Komentari (0)