Hrvatska zahvaljujući Konstrakti u finalu Evrovizije: OVAJ detalj mnoge je ŠOKIRAO (FOTO)

Konstrakta obe večeri nastupa u borosanama, koje su pristigle iz Hrvatske

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Ana Đurić Konstrakta plasirala se u finale “Pesme Evrovizije”, a ona je jedina od susednih zemalja koja je izvojevala prolaz dalje.

Međutim, čini se da će Hrvati na neki način ipak učestvovati na Evroviziji, budući da je jedan deo Konstraktinog stajlinga stigao pravo iz Hrvatske. U pitanju su bele borosane, zbog kojih je svojevremeno imala problem i na granici.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Naime, pevačica je imala određenih poteškoća u pribavljanju ove vrste obuće, budući da se borosane proizvode samo u Hrvatskoj. Borosane su izrađene od belog platna s prepoznatljivim otvorima na prstima i malom platformom.

Zato je, navodno, bila prinuđena da pozove u pomoć prijatelje koji su joj samo dan pre odlaska u Italiju dostavili jedan par. Urednica Zabavnog programa na srpskoj nacionalnoj televiziji, Olivera Kovačević, setila se hrvatskog glumca Dejana Aćimovića (58) i njegove supruge Dijane Kožul.

– Olja je naša porodična prijateljica. Nazvala nas je i rekla da u roku od nekoliko sati moraju imati te cipelice. Ja sam bio na snimanju pa je supruga otišla da kupi borosane da Srbija može poslati svoju predstavnicu na Eurosong – rekao je glumac za hrvatske medije.

Njegova supruga je uspela da nađe borosane u Zagrebu za 250 kuna. Aćimović je potom nazvao reditelja Zrinka Ogrestu, koji je krenuo s njima za Beograd. Prilikom prelaska granice carinik je redatelja pitao šta mu je u kutiji, a Ogresta je rekao da su to cipele za Konstraktu.

– Rekao mi je da otvorim gepek u kojem sam imao odelo za premijeru i jednu kutiju. Zamolio me da otvorim kutiju, ugledao je cipelice i poželeo srećan put – rekao je reditelj.

Podsetimo, Konstrakta nastupa 14. maja u finalnoj večeri “Pesme Evrovizije”, pod rednim brojem 24. Ostaje da vidimo da li će joj  baš borosane doneti sreću.

BONUS VIDEO:

 

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar