Kada govorimo o napuštenim automobilima, ili grobljima četvorotočkaša, obično mislimo na otpade. Ipak, postoje skrivene lokacije, poput imanja u Britaniji, koje upoznajemo zahvaljujući ekipi sa YouTube kanala “The Bearded Explorer”.
Na lokaciji je izgrađeno više objekata, krcatih klasicima iz pogona Saab, Citroen, Volkswagen, Fiat, Alfa Romeo… Nema američkih oldtajmera, a kuriozitet predstavljaju tri Lotusa, uključujući Eclat (proizvodio se između 1975-1982).
Letelica među oldtajmerima
Kultni sportaš je pronađen ispod gomile grana i deluje da može biti restauriran. Slična situacija je sa modelom Lotus Elite, dok za 1. generaciju Europa nema spasa.
Ekipa istraživača bila je šokirana pošto je u jednom od objekata pronašla helikopter! Zaista retka scena, posebno kada vidite letelicu okruženu oronulim klasicima.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
Pretpostavlja se da vozila propadaju decenijama, uključujući i gomilu motocikala, među kojima vidimo Yamahe i Honde.
Ko god je vlasnik ovog imanja, iza sebe je ostavio nekoliko kamp-kućica, rezervoar za gorivo, i prastari Unimog (verovatno iz perioda 1950-1960).
BONUS VIDEO:







Komentari (0)