Liverpul uništio Sautempton: Žota briljirao sa dva gola

Ekipa Jirgena Klopa je upisala osmu pobedu u šampionatu

Fudbaleri Liverpula pobedili su danas na svom terenu ekipu Sautemptona sa ubedljivih 4:0, u utakmici 13. kola Premijer lige.

“Crveni” su poveli posle nepuna dva minuta igre, a strelac je bio Diogo Žota. Sadio Mane je pored trojice igrača Sautemptona poslao loptu do Endija Robertsona koji je potom lepo pronašao Žotu kojem nije bilo teško da pogodi za 1:0.

Isti igrač je povisio na 2:0 u 32. minutu posle još jedne lepe akcije Liverpula i asistencije Mohameda Salaha, da bi se pet minuta kasnije u strelce upisao i Tijago Alkantara.

Konačan rezultat postavio je Virdžil van Dajk u 52. minutu, na asistenciju Trenta Aleksandera-Arnolda.

Ekipa Jirgena Klopa je upisala osmu pobedu u šampionatu i druga je na tabeli sa 28 bodova, odnosno ima bod manje od Čelsija koji ima meč manje. Sautempton je, posle petog poraza, na 14. poziciji sa isto toliko bodova.

Liverpul u narednom kolu očekuje derbi, odnosno gostovanje Evertonu, dok će Sautempton dočekati Lester.