Ivanićeva magija za pobedu i prvo mesto: Zvezda sve rešava u Portugalu!

Dešavanja sa meča pratite uz Objektiv.rs

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su novu pobedu u Ligi Evrope pošto su na svom terenu slavili protiv Ludogoreca rezultatom 1:0.

Od samog starta Zvezda je krenula da pritiska poslednju liniju bugarskog tima, a prva šansa je usledila već u drugom minutu.

Tada je nakon kornera glavom pucao Strahinja Eraković, ali je lopta završila malo preko prečke.

Najopasniju priliku za Ludogorec u prvom delu susreta svakako je imao Gonsalveš u 29. minutu posle odlične akcije Bugara, ali je Milan Borjan maestralno reagovao.

Ohrabrio se Mirko Ivanić u 38. minutu da šutira sa velike udaljenosti, ali je to Pat uz velike probleme uspeo da odbrani.

Ponovo je u samoj završnici prvog poluvremena Ivanić pretio golu Ludogoreca, pošto je nakon dodavanja Kataija imao kapitalnu priliku za gol. Ipak, zatresao je samo spolnji deo mreže.

U 54. minutu susreta Milan Pavkov je imao odličan pokušaj kada je iz gotovo mrtvog ugla pokušao da matira Pata, ali je golman bugarske ekipe odlično reagovao.

Samo tri minuta kasnije Mirko Ivanić fantastičnim udarcem iz daljine uspeva da dovede Crvenu zvezdu u vođstvo od 1:0.

Imao je Gelor Kanga dobru priliku da u 68. minutu duplira prednost, ali je Gabonac zamalo bio neprecizan.

Odličan pokušaj za novi pogodak je imao Mirko Ivanić u 83. minutu, ipak lopta je završila na prečki.

Ovom pobedom Crvena zvezda je ozbedila evropsko proleće i za sada je prva na tabeli grupe F.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Sva dešavanja na meču možete da pratite na našem lajv-blogu:

TOK MEČA:

90′ Kraj meča!

83′ Ivanić je zatresao prečku posle odlično udarca iz daljine.

79′ Zvezda je namerno oborila ritam i pokušava isključivo na kontranapade da ugrozi gol Bugara.

68′ Ambiciozan pokušaj Gelora Kange, koji je iz daljine pokušao da savlada Pata, ali je zamalo bio neprecizan.

57′ GOOOOOOOOOOL! Fenomenalan udarac Mirka Ivanića završio je iza leđa golmana bugarske ekipe.

54′ Milan Pavkov je iz ekstremno teške pozicije pokušao da savlada Pata, ali je golman Ludogoreca dobro reagovao.

45′ Sudija je označio početak drugog dela igre!

Drugo poluvreme:

45′ Kraj prvog poluvremena!

45′ Imao je Mirko Ivanić veliku priliku da dovede Zvezdu u prednost, ali je zatresao spoljni deo mreže.

38′ Snažnim udarcem sa nekih dvadesetak metara Mirko Ivanić je pokušao da savlada golmana Ludogoreca, ali od svega Zvezda je dobila korner.

29′ Odličnu priliku za pogodak je imao Gonsalveš, ali je Borjan majstorski odreagovao.

27′ Još uvek bez naročito opasnih situacija na obe strane, ipak srpski klub je nešto ofanzivniji.

14′ Nakon furioznog početka meča Zvezda i Ludogorec su oborili ritam, sada se igra mnogo sigurnije i mirnije.

2′ Odmah na samom startu susreta Zvezda je imala veliku priliku iz kornera, ali je Eraković bio neprecizan.

1′ Utakmica je počela!