LŠ: Siti i Sporting cepali mreže, 11 golova na dve utakmice – ne pamti se ovakvo ludilo!

Odigrana su prva dva meča večerašnjeg programa Lige šampiona

GRUPA A

Fudbaleri Mančester sitija deklasirali su Klub Briž u gostima – 5:1 (2:0).

Goleadu je na isteku pola sata igre otvorio Kanselo nakon asistencije Fodena, da bi drugi gol na meču postigao Marez sa bele tačke na isteku prvog dela igre.

U nastavku je Voker dokrajčio domaćina, a u strelce se upisao i golobradi Palmer lepim pogotkom samo dva minuta nakon što je ušao u igru.

Peti gol za Siti postigao je još jednom sjajni Marez, da bi počasni gol za Briž bio delo Vakanena.

Što se tabele tiče, Siti je prvi sa šest bodova iz tri utakmice, dok je Briž na trećoj poziciji sa dva poena manje.

GRUPA C

U Istanbulu smo videli duel Bešiktaša i lisabonskog Sportinga, koji je na kraju ubedljivo trijumfovao sa 4:1 (3:1).

Koateš je već u 15. minutu načeo domaćina, a desetak minuta kasnije izjednačio je Larin.

Da je raspoložen za golove Koateš je demonstrirao novim pogotkom nakon svega tri minuta, a Sarabija je u finišu prvog poluvremena i definitivno stavio tačku na meč.

Konačnih 4:1 postavio je Paulinjo u 89. minutu susreta.

Ovo je bila prva pobeda Sportinga ove sezone u Ligi šampiona i sa tri boda zauzima treće mesto, dok je Bešiktaš nastavio da niže poraze i nalazi se na začelju tabele bez ijednog boda.

Nova noćna mora za Stankovića: Milan Pavkov pozitivan na koronavirus!