Loš dan za kajakaše: Srpski predstavnici ostali bez finala

Stefanovića dve desetinke delile od borbe za medalju

Srpski kajakaši Milica Novaković i Strahinja Stefanović, nisu uspeli da se nađu u borbi za medalje na Igrama u Tokiju.

Stefanović, koji je inače i vicešampion sveta iz 2019. godine, je završio peti u polufinalu na 200 metara gde su četiri prolazila dalje uz vreme 35 sekundi i 855 stotinki. Letonac, Roberts Akmens bio je ispred sa vremenom 35 sekundi i 688 stotinki.

Prvo mesto zauzeo je mađarski takmičar, Kolos Šizmadia, uz postignuto vreme od 35 sekundi i 099 stotinki.

Sa druge strane, Novaković je završila kao treća u polufinalnoj trci na 500 metara, a prvo i drugo mesto su donosili plasman u finale.

Ona je trku završila za jedan minut, 53 sekunde i 149 stotinki. brže od nje bile su Novozelanđanka Lisa Karington (1:51.680) i Australijanka Alis Vud (1:53.079).