Novak Đoković je nakon dvostrukog plasmana u četvrtfinale na Olimpijskom turniru pričao o mentalnoj snazi i objasnio je kako se bori sa pritiskom.
Čuvena gimnastičarska Simon Bajls je odustala sa Igara zbog mentalnih problema, pa je jedno od pitanja za Srbina bilo upravo o tome.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
– Pritisak je privilegija. Bez pritiska ne bi bilo profesionalnog sporta. Ako želiš da budeš najbolji, bolje ti je da počneš da učiš kako da se nosiš sa pritiskom. I kako da izdržiš teške momente – rekao je Đoković.
Evo kako se najbolji teniser bori za prituskom, koji je nestvaran kada je u on u pitanju. Svi od Novaka očekuju zlato i titule, što nekada nimalo nije lako.
– Uspeo sam da razvijem mehanizam uz pomoć kog se borim protiv sve te buke i na terenu i van terena. Borim se protiv toga tako da mi to ne remeti koncentraciju. Imam osećaj da posedujem dovoljno iskustva, da znam sebe i znam kako treba da izađem na teren i da igram svoj najbolji tenis – kaže Novak i dodaje:
– Niko se ne rađa sa takvim sposobnostima. Sve to dođe s vremenom.
Novinari su podsetili Đokovića na jedan od najbolnijih poraza u karijeri, protiv Huana Martina del Potra na Olimpijskim igrama u Riju.
– Taj poraz u Riju je bio veoma težak za mene. Došao sam tamo kao veliki favorit, dobio četiri od poslednjih pet grend slemova, bio prvi na svetu, tako da znam taj osećaj. Slično se i sada osećam, ali posedujem mnogo više iskustva kao igrač. Znam šta treba da uradim u glavi. Kako da se ponašam i na terenu i van njega kako bih bio najbolja moguća verzija sebe.
Bonus video:
Đoković u četvrtfinalu Olimpijskih igara: Nole rutinski sa Fokinom, sledeća stanica – Nišikori!







Komentari (0)