“Nismo bili spremni!” Bil Gejts je PREDVIDEO koronavirus, a sada je otkrio kada se nazire KRAJ

Shvatili smo da je to globalni problem i da moramo da organizujemo resurse na svetskom nivou

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: JEFF PACHOUD / AFP / Profimedia

Milijarder Bil Gejts ocenio je da se “svet nije pripremio za pandemiju virusa korona ni blizu koliko je trebalo”, ali da će vakcine protiv korone pomoći ljudima da se vrate u normalu.

– Kad nas je pandemija pogodila, shvatili smo da je to globalni problem i da moramo da organizujemo resurse na svetskom nivou. Mnogi su pomogli, naročito Ujedinjeno Kraljevstvo, Francuska i SAD, koji su zajedno sa Svetskom zdravstvenom organizacijom i našom fondacijom rekli: ‘Ok, šta možemo da uradimo? – ispričao je Gejts u intervjuu za Skaj Njuz.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

– CEPI (Koalicija za inovacije u spremnosti na epidemije) je pomogla u istraživanju vakcina, GAVI (Savez za vakcinisanje) je kupovao vakcine, Globalni fond je finansirao terapije na bazi kiseonika. To je ono što je radila naša fondacija, koristila je sve dodatne resurse i koordinirala ih na globalnom nivou – rekao je osnivač Majkrosofta.

Gejts je ocenio da je to bilo izuzetno važno jer se svet nije pripremio za pandemiju ni blizu koliko je trebalo.

Da li ćemo primiti TREĆU dozu vakcine? Jedna zemlja već sprovodi tu praksu, a evo šta kažu SRPSKI doktori

– Učili smo usput, ali rekao bih da, delimično zbog onog što je uradila naša fondacija, a delimično zbog novca koji su za razvoj i istraživanja dale Sjedinjene Države, sad imamo vakcine i vidimo da će ovoj pandemiji doći kraj, ocenio je Gejts.

Izvor: Jutarnji list

Komentari (1)

  1. Да ли га је предвидео или га је финансирао? Пронађите зашто му је забрањен улазак у Индију. Колико је људи умрло пре пар година када се "вежбало" тамо с вакцинама, а он плаћао тим мученим добровољцима које је сиротиња натерала да буду део експеримента.

    Odgovori

Ostavite komentar