Paranoja prevladala u STRAH: Kina uvela hitnu ZABRANU za Tesline automobile, u ove zone nema ulaska!

Zbog nacionalne sigurnosti zaposlenicima u određenim državnim poduzećima od posebne važnosti zabranjuje korištenje Teslinih automobila

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: THE BORING COMPANY / UPI / Profimedia

Teslini automobili ne mogu slobodno prometovati određenim zonama u Kini.

A te zone se tiču vojnih područja, što ne uključuje samo vojne sektore poput poligona i kasarni već i stambena naselja u kojima obitava vojno osoblje. Razlog je očekivan, a to je sigurnost.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Naime, kineska vojska je zabrinuta da bi sastav nadzora u Teslinim automobilima, koji uključuje niz kamera i precizno pozicioniranje u prostoru, mogao biti zloupotrebljen. Pretpostavlja se da proizvođač prikuplja osetljive podatke, a nije poznato s kime ih deli.

Vojska je stoga ove nedelje  obavestila svoje vojno osoblje da svi vlasnici Tesli moraju automobile parkirati izvan naselja. Bloomberg pritom javlja kako kineskim društvenim mrežama već cirkuliraju snimci kineskih vojnih objekata, dok Wall Street Journal doznaje da se zbog nacionalne sigurnosti zaposlenicima u određenim državnim poduzećima od posebne važnosti zabranjuje korištenje Teslinih automobila.

Teslini Model 3 i Model Y odnedavno imaju i kameru u unutrašnjosti pozicioniranu na središnjem retrovizoru koja navodno još uvek nije funkcionalna.

Kineske vlasti ipak veruju da se uključuje “po potrebi”.

Izvor: Index.hr

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar