Nemci odlični u završnici: Alba fenomenalnom igrom u poslednjoj deonici savladala Panatinaikos!

Nije izgledalo kao da će preokrenuti

Košarkaši Albe posle uzbudljive završnice došli su do pobede nad ekipom Panatinaikosa rezultatom 74:65 u okviru 26. kola Evrolige.

Gosti iz Grčke su mnogo bolje otvorili meč i već posle prvih deset minuta igre imali su solidnu razliku od +6.

PAO je lagano dodao gas u drugoj četvrtini, ali je Alba uspela da održi razliku na onih šest poena iz prve deonice.

U drugom poluvremenu smo konačno videli buđenje nemačke ekipe, koja je uspela da preokrene rezultat, ali je na kraju ovaj period igre završila sa minusom od tri poena.

Poslednja deonica nam je donela nešto sasvim neočekivano, Alba je nastavila sa sjajnom igrom i došla od minusa do dvocifrene prednosti, da bi na kraju slavila u uvom uzbudljivom meču.

Dominacija Vase Micića u turskom derbiju: Srpski plej nestvarnim šutem vodio Efes do pobede!