Bavarian Football Works, deo sportske mreže SB Nation zadužen za praćenje Bajerna, izdvojio je tekst iz leta 2018. u kojem je posut pepelom zbog netačnih procena.
Rečeno je da je Niko Kovač, koji je tada preuzeo najveći nemački klub, pravi izbor za Bajern.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
Kovač je osvojio duplu krunu u prvoj sezoni sa Bajernom, ali je smenjen nakon samo tri meseca tokom druge sezone.
Dve i po godine nakon što je proglašen idealnim trenerom Bajerna, Bavarian Football Vorks piše: “Bili smo previše glupi da bismo shvatili koliko je pogrešno iz niza razloga“.
Takođe se tu nalaze i sledeće izjave: “Rukovodstvo Bajerna nije mu obezbedilo igrače koji su mu bili potrebni za njegov sistem igre. Bajernovo rukovodstvo mu nije dozvolilo da ima svoj sistem igre. Kovač u Bajernu nije uspeo da parira veteranima i mladim igračima. Kovač nije mogao da prihvati karakteristični Bajernov sistem 4-2-3-1. Kovač je napravio fatalnu grešku potcenjujući Tomasa Milera, što je upropastilo tim. Najbolja stvar koju je Kovač uradio za godinu i po u Bajernu je da peva ’99 Luftballoons ‘na karaokama “.
Doduše, ovo drugo je šala, kako dodaje SB Nation: “Kovač ima puno dobrih kvaliteta. Na primer, progresivne metode treninga i sjajne ideje za održavanje fizičke spremnosti igrača. Kovač je dobar trener koji će biti još bolji”, ali “njegov stil nije odgovarao Nisu mogli da se prilagode Bajernu “.
Senzacija: Rafa Benitez stiže u klub koji navijači Zvezde obožavaju?
Komentari (0)