Lidija Vukićević važila je za simbol seksepila otkad se pojavila na malim ekranima, a sada je otkrila da je zbog toga imala velikih problema.
Naime, ona je htela da se probije svojim talentom u svetu glume, ali su reditelji mislili samo o tome kako da je skinu pred kamerama.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
Zbog toga je preplakala svoju prvu veliku šansu – ulogu Lilike u “Žikinoj dinastiji”.

“Prve suze zbog posla pustila sam za vreme snimanja ‘Žikine dinastije’. Te davne 1985. godine dobila sam ulogu Lilike. Bilo mi je baš teško jer reditelj Zoran Čalić nije verovao u mene. Sve vreme je bio nezadovoljan i ljut. Problem je bio u tome što je želeo da me skine jer je zamislio da u jednoj sceni budem skroz gola. Nisam to želela jer sam smatrala da nema opravdanja za takvo nešto. Veliku podršku u tim trenucima pružio mi je Dragomir Gidra Bojanić, koji me je zaštitio od reditelja i nije dozvolio da me skine. Osim njega, u tim za mene teškim i stresnim momentima podršku su mi pružili i Jelena Žigon i moj veliki prijatelj Milan Štrljić”, ispričala je Lidija za Informer i opisala koliko joj je bilo teško na snimanju kultnog filma:
“Sećam se da sam sedela u šminkernici i ridala, i to pred snimanja scene u kojoj treba da budem vesela i da pevušim. Ne znam kako, ali uspela sam da odglumim sreću. Na kraju je reditelj pogledao materijal i bio je prezadovoljan. Počeo je da me grli i ljubi i čestitao mi je na odlično urađenom poslu. Taj nastavak ‘Žikine dinastije’ bio je najgledaniji film te 1985. godine u celoj bivšoj Jugoslaviji”.
Samo godinu dana kasnije Lidija se suočila sa istim problemom na snimanju, a ovoga puta u njenu odbranu stao je naš legendarni glumac Velimir Bata Živojinović.

“Snimali smo film ‘Razvod na određeno vreme’, u kojem sam igrala prostitutku Soju. Bata i ja smo imali zajedničku scenu u jednoj hotelskoj sobi, a ja sam bila u halterima i brusu. Direktor fotografije je od mene zatražio da se skinem skroz gola, a ja sam mu rekla da nema šanse. On mi je na to odbrusio: ‘Vi mlade glumice sve nešto nećete da se skinete’. U tom trenutku umešao se Bata i stao u moju odbranu, pa smo nastavili sa snimanjem te scene”, objašnjava glumica i dodaje da je to bio početak velikog prijateljstva sa Batom:
“On je bio moj najveći prijatelj, kao i njegova žena Lula. Štitio me je jer sam bila lepo vaspitano dete, a on je to umeo da prepozna i ceni. Nagovorio me je da kupim plac na Dunavu u Braničevskom okrugu. Tamo danas imam kuću, koju sam u međuvremenu sagradila”.
Lidija Vukićević je otkrila i da joj se svojevremeno udvarao poznati muzičar Miško Plavi, koji je bio član grupa “Bijelo dugme” i “Ekatarina Velika”.

“Bio je beskrajno simpatičan i u to vreme baš lep i zgodan mladić. Prijalo mi je njegovo udvaranje, ali sam mu se na kraju samo ljubazno zahvalila”, kaže Lidija.
“Mama je bila za to da se svi doselimo u Beograd jer smo bili vezani jedni za druge i bilo nam je teško da se razdvajamo. Po dolasku u prestonicu upisala sam Drugu beogradsku gimnaziju. Sa mnom u školu je išao i Momčilo Bajagić Bajaga, koji je tada bio četvrta godina. Sve klinke su gledale u njega kao u boga, a on naravno nijednu nije primećivao. Bio je divan drugar. On je u to doba već počeo da se bavi muzikom. Mogu da kažem da je na neki način Bajaga meni talija. Kad čujem neku njegovu pesmu, uvek mi se nešto lepo desi. To sam i njemu rekla. Nikad se nismo družili, ali ga mnogo volim”.
Komentari (0)