Prvi kamion sa srpskim registarskim tablicama ušao je na Kosovo iz centralne Srbije u 13.50 minuta, javljaju reporteri Kosovo Onlajna.
Vozač prvog kamiona Vukašinović Vukašin iz Prijepolja, koji je u tranzitu kroz Kosovo, rekao je da je na prelazu Jarinje čekao više od 12 sati i da im je nakon odluke vlade tzv. države Kosovo o ukidanju mera reciprociteta rečeno da im više nije potrebna najava za kamione koji je izdavao oficir za vezu u Beogradu.
Vukašinović je naveo da na ulazak na Kosovo čeka još nekoliko kamiona i da se vozači nadaju da će odluka o ukidanju mera reciprociteta značiti i normalizaciju teretnog saobraćaja.
Tzv. vlada Avdulaha Hotija poništila je danas odluke kojima je izrečena mera reciprociteta sa Srbijom.







Komentari (0)