Kancelarija za KiM: “Otmica rudara Belaćevca bila uvod u masovno nasilje nad Srbima”

Dodaje se da se danas na Kosovu i Metohiji pod lažnim optužbama hapse ugledni Srbi, a pravi zločinci iz Prištine ne samo da nisu odgovarali za svoje zločine, već ih separatisti slave kao heroje

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
foto: Printscreen/YouTube@Kosovo Online

Kancelarija za Kosovo i Metohiju navela je danas da je otmica devetorice radnika površinskog kopa “Belaćevac”, koju su teroristi takozvane “Oslobodilačke vojske Kosova” izveli na današnji dan 1998. godine bila uvod u masovno nasilje nad srpskim.

Masovno nasilje nad srpskim i drugim nealbanskim civilima eskaliralo je u vreme oružanih sukoba na KiM, a nažalost, u promenjenom obliku, traje do danas.

U saopštenju Kancelarije je navedeno da do danas nije utvrđeno kakva je bila sudbina otetih, čime se patnja njihovih porodica produžava unedogled.

“Međunarodni istražni organi nisu svojevremeno uložili dovoljne napore da ovaj i mnogi drugi zločini terorista na Kosovu i Metohiji budu rasvetljeni, a Priština, ne samo da ne pokušava da se suoči sa ovom mračnom stranicom istorije, već nastavlja da nadgrađuje ideologiju mržnje i da na njoj konstruiše politički sistem u kojem su Srbi i sve što je srpsko nepoželjni”, naglašava se u saopštenju.

Dodaje se da se danas na Kosovu i Metohiji pod lažnim optužbama hapse ugledni Srbi, a pravi zločinci iz Prištine ne samo da nisu odgovarali za svoje zločine, već ih separatisti slave kao heroje.

“Sistem izgrađen na zločinima ne može biti dugog veka, i dok sudbina kidnapovanih i nestalih ne bude rasvetljena neće se steći pretpostavke za istinsko međunacionalno poverenje i stvaranje društva u kojem će ljudska prava biti neprikosnovena vrednost”, navedeno je u saopštenju. Ističe se da za Srbiju ovaj i mnogi drugi zločini na Kosovu i Metohiji nikada neće zastareti, a odgovorne će sustići pravda i zaslužena kazna. Na današnji dan 1998. godine albanski teroristi iz tzv. OVK oteli su devetoricu radnika površinskog kopa „Belaćevac“ termoelektrane “Obilić”, a sudbina otetih nikada nije rasvetljena.

BONUS VIDEO:

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar