Prljave pelene, buđav luk, na pola pojedeno meso… Niz je odvratnih prizora na ulicama Birmingema, pogođenog štrajkovima đubretara.
“Smrad svaki put kad izađem napolje izaziva mi povraćanje. Kese za smeće su rastrgale mačke i pacovi. Problem sa glodarima takođe mi izaziva mučninu”, opisala je situaciju jedna meštanka za Dejli miror.
The British Army is deployed to fight… the giant rats that have invaded #Birmingham. The waste collection strike left the city infested with rodents and tons of garbage. The situation has been described as “apocalyptic.” pic.twitter.com/sWCclIMhKV
— Mina (@Mina696645851) April 15, 2025
Umorni od ovog haosa na ulicama, meštani zahtevaju od gradskog veća da odmah deluje kako bi okončali krizu koja je izazvala strah za zdravlje, jer ogromni pacovi svakodnevno trče ulicama.
Osim ljudi, kako se dalje navodi, pate i životinje. Naime, Miror prenosi kako je jedna žena pronašla mrtvu mačku za koju se sumnja da ju je ubio otrov postavljen za suzbijanje pacova.
Birmingham, the UK’s second largest city, already resembles a third world country.
Can you imagine what it will look like a decade from now? pic.twitter.com/6AtK6cA3DU
— Wide Awake Media (@wideawake_media) April 13, 2025
“Video sam pacove velike poput mačaka, ulaze u kuće i automobile. Ljudi u našim nekretninama nabavljaju mačke da ubiju pacove, što nama dodatno otežava situaciju. Nismo životinje, ali živimo kao životinje. Ovo je pitanje zdravlja ljudi. Živeti ovako opasno je za život. Nismo ništa bolji nego da živimo u kanalizaciji. Spotičemo se o smeće, vozimo unazad preko smeća. Čak i ako se spor reši, zaostali otpad koji treba pokupiti… trajaće večno. Ne biste verovali da se ovo događa u Velikoj Britaniji. Moja ulica vrvi od pacova. Vodimo bitku koju gubimo”, rekao je Džonatan Vard, šef održavanja stanova koji proverava nekretnine u kvartu Sparkbruk.
“Ovo je užasno. To je zdravstvena opasnost i situacija je potpuno izmakla kontroli. Potrebno je da gradsko veće odmah deluje. Ne možemo više da živimo sa ovim, potrebna nam je brza akcija”, rekao je britanskom listu 18-godišnjak koji živi u Birmingemu.
Awesome morale booster..
Gets them ready for ukraine.British Army Drafted by Government to Help Birmingham Trash Crisis Amid Garbage Collector Strikehttps://t.co/iPqjiEtNwS
— Ckutchma69
(@childog69) April 14, 2025
Situaciju je takođe komentrisao i jedan 40-godišnjak: “Moje kante za smeće nisu pokupljene četiri nedelje.”
“Ne mogu da otvorim vrata svoje baste iza kuće zbog planina smeća. Kao da živim u zemlji trećeg sveta. Zvala sam gradsko veće Birmingema, ali ne čine ništa. Ne pomažu. Mogla bih se iseliti iz Birmingema. Ovo je apsolutno prljavo”, ističe jedna meštanka.
Inače, štrajkovi gradske čistoće u ovom drugom po veličini gradu u Velikoj Britaniji, počeli su 11. marta.
Komentari (0)