Propuštena šansa: Naš dubl poražen od Danaca na Dejvis kupu

Posle dve pobede prvog dana u singlu, Danska je ovim dublom smanjila na 2:1

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: TSS

Iako su svi već videli “čišćenje” Srbije u Kopenhagenu, Danska je pred svojom publikom uspela da smanji na 2:1 u prvom kolu kvalifikacija za finalni turnir Dejvis kupa, jer su Miomir Kecmanović i Hamad Međedović poraženi od Holgera Runea i Johanesa Ingildsena sa 6:4, 6:4.

Definitivno, ovo nije bilo dubl popodne srpskih tenisera, jer su Hamad i Miomir naizmenično bili u deprimirajućem izdanju.

Posle izgubljenog prvog seta, gde smo prvi imali dve brejk šanse da možda usmerimo ovaj susret u drugom pravcu, Danci su već u petom uspeli da oduzmu servis i da potvrde tu prednost.

Postojali su neki impulsi da bi posle duplog brejka (2:5) Srbija došla do velikog preokreta u prvom setu – uzvratili su Kecmanović i Međedović, došli do 5:4, ali od tog momenta je bilo cementiranje koje nas je dobro zamislilo za nastavak.

Nije došlo do buđenja u drugom setu. Gledali smo ponovo jednu vrstu održavanja na površini sve dok naš dubl nije potonuo u sedmom gemu i prepustio ponovo svoj servis.

Posle dve pobede prvog dana u singlu, Danska je ovim dublom smanjila na 2:1, pa nas sada ubrzo očekuje meč Kecmanovića i Runea i druga meč lopta Srbije… Ili veće komplikacije.

Izvor: Telegraf

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar