Olimpijski komitet Alžira oglasio se povodom skandala koji je izazvan zbog njihove bokserke na Olimpijskim igrama.
Iman Kalif je dobila dozvolu olimpijskog komiteta da se takmiči, iako je biološki muškog pola. To je po prirodi izazvalo buru kako u sportskoj tako i kompletnoj javnosti.
Podsetimo, Kalif je trijumfovala u meču zbog povlačenja Italijanke nakon samo 46 sekundi borbe. Anđela Karini je zadobila jak udarac u predelu glave te više nije želela da se takmiči, a na kraju je i odbila da se pozdravi sa kontroverznom bokserkom iz Alžira.
Povodom ovog skandala javio se i njihov komitet sa zvaničnim saopštenjem.
“Strogo osuđujemo neetičko targetiranje i kaljanje ugleda naše istaknute sportistkinje. Neki strani mediji bez osnova vrše propagandu. Takvi napadi na njenu ličnost i njeno dostojanstvo su istinski nepošteni, naročito na Igrama, vrhuncu njene karijere. Preduzeli smo neophodne mere da zaštitimo našu šampionku” – stoji u saopštenju alžirskog komiteta.
A ovako je sve to ranije danas izgledalo.
Komentari (0)