Fudbaleri Srbije poraženi su od Engleske na startu Evropskog prvensva u Nemačkoj rezultatom 0:1.
Ono što je obeležilo drugi po redu meč grupe C jeste negativan rekord koji dugo godina nije viđen u fudbalu.
Početak meča i gotovo celo prvo poluvreme proteklo je u znaku dominacije Engleza. Srbija je tek nekoliko puta prešla centar, ali nije uspela da zapreti ozbiljnije u prvom delu meča.
Situacija se preokrenula u potpunosti u drugom delu. Izabranici Dejana Stojkovića su izašli na teren sa totalno drugačijom energijom i bili ti koji su diktirali tempo meča.
Međutim, meč je obeležio mali broj udaraca ka golu. Statističari su izneli zanimljiv podatak, a on glasi da 44 godine nije viđeno tako malo udaraca ka golu.
– To nije bila utakmica za neutralne navijače, sa samo 11 šuteva ukupno – šest za Srbiju, pet za Englesku. Taj broj je najmanji zabeležen na Evropskom prvenstvu, manji od svih ostalih 322 utakmica na takmičenju od 1980. godine – piše u objavi theanalyst.com
“It wasn’t a game for the neutral, with only 11 shots taken overall – six to Serbia, five for England. That tally is the lowest on record in a European Championship match, fewer than every one of the other 322 matches in the competition since 1980.” https://t.co/nD7zL7MIiq
— Opta Analyst (@OptaAnalyst) June 16, 2024







Komentari (0)