EVROLIGA

Istorijski rezultat Saše Obradovića: Monako savladao nezainsteresovanu Barsu i osvojio 3. mesto

Tim Saše Obradovića savladao Barselonu 78:66

Košarkaši Monaka nadigrali su danas Barselonu, slavili 78:66 i sezonu u Evroligi završili na trećem mestu.

To je najbolji rezultat kluba iz Monte Karla, koji je prvi put ove sezone izborio plasman na završni turnir.

Od početka utakmice je ekipa Saše Obradovića kontrolisala dešavanja na terenu, ali i veliku pomoć imala od rivala, koji je bio potpuno nezainteresovan. Košarkaši Barselone se nisu oporavili od poraza od Reala u polufinalu i kao da su jedva čekali da se današnji meč završi.

Ekipa Šarunasa Jasikevičijusa je samo jednom vodila i to na početku utakmice kada je Abrines pogodio trojku za 3:2. Nakon toga, pa sve do kraja susreta vodio je Monako, koji je posle 10 minuta imao dvocifrenu prednost (24:13).

Na poluvremenu je bilo 44:28, a u trećoj četvrtini je Barsa posle trojke Mirotića prišla na 52:42.

Neizvesnosti, ipak, nije bilo – posle poena Makundua Monako je otišao na 21 poen prednosti (70:49) i priveo meč kraju.

Najefikasniji kod Monaka bio je Strazel sa 14 poena. Dialo i Okobo su ubacili po 10.

Kod Barse se istakao Mirotić sa 15 poena.