“Niko nije iznad ZAKONA, to sada postaje jasno”: Šolc pozdravio odluku ICC o nalogu za HAPŠENJA Putina

ICC je juče pozvao na hapšenje Putina zbog sumnje da je u periodu trajanja sukoba u Ukrajini izvršio krivično delo

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: TANJUG/ ZORAN ZESTIC/ bg

Nemački kancelar Olaf Šolc pozdravio je danas odluku Međunarodnog krivičnog suda (ICC) da izda nalog za hapšenje ruskog predsednika Vladimira Putina, rekavši da je to pokazalo da niko nije iznad zakona.

ICC je juče pozvao na hapšenje Putina zbog sumnje da je u periodu trajanja sukoba u Ukrajini izvršio krivično delo protivpravne deportacije dece i protivzakonitog prebacivanje ljudi iz Ukrajine u Rusiju, preneo je Rojters.

– Međunarodni krivični sud je prava institucija za istragu ratnih zločina … Činjenica je da niko nije iznad zakona i to je ono što sada postaje jasno, rekao je Šolc na zajedničkoj konferenciji za novinare u Tokiju sa japanskim premijerom Fumiom Kišidom.

Izvor: Tanjug

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar