Karambol: Spavali osam sati u Mekdonaldsu, potukli se u izlasku, a sada dolaze u Zagreb

Makedonski šampion u utorak gostuje Dinamu u Zagrebu u prvom meču dugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen

Fudbaleri skopskog Škupija u centru su pažnje regionalne javnosti poslednjih nekoliko dana.

Makedonski šampion u utorak gostuje Dinamu u Zagrebu u prvom meču dugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Škupi je apsolutni autsajder u ovom dvomeču, ali pažnju javnosti ne privlače igre ovog tima.

U centru pažnje poslednjih dana je najskuplji igrač Škupija, nigerijski napadač Sandej Adetunđi (24) čija je tržišna vrednost 800.000 evra.

On je proteklog vikenda bio glavna tema makedonskih medija nakon što je u subotu bio u noćnom provodu sa saigračem Faustinom Sengorom (28).

Makedonci pišu da su Sengor i Adetunđi dobili batine od obezbeđenja jednog noćnog kluba u Skoplju jer su se nedolično ponašali prema nekim devojkama.

Ignorisali su upozorenja i na kraju se sve završilo fizičkim nasiljem. Potom su se pojavili na treningu u nedelju ujutru, gde su bile vidljive posledice burne večeri.

Uz to, igrači Škupija dobili su zabranu izlazaka posle 22 sata kako bi se što više odmorili za susret s Dinamom.

Sengor i Adetunđi prekršili su klupski kodeks, a makedonski mediji pišu kako se njih dvojica već danima ponašaju nonšalantno.

Ipak, oba igrača su na spisku trenera Sedloskog za utakmicu na Maksimiru.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Football Club Shkupi (@fcshkupi1927)

Igrači Škupija su u prvom kolu kvalifikacija proživeli dramu na Gibraltaru. U prvoj su utakmici pobedili Linkoln 3:0, a onda su u revanšu izgubili 2:0 te zamalo kreirali istorijsku senzaciju.

Da stvar po Makedonce bude još gora, morali su dva dana da putuju do Skoplja. Škupi je za Gibraltar putovao regularnim linijama, a ne čarterom.

Nakon utakmice su osam sati proveli na plaži, a zatim seli na avion koji je iz Malage leteo za Beč. U Beču su spavali deset sati, ali ne u hotelu nego u Mekdonaldsu.

Zatim su uhvatili avion za Beograd da bi iz srpske prestolnice krenuli autobusom za Skoplje.

Ceo put Škupijevih igrača s Gibraltara do Skoplja trajao je ukupno dva dana.

Bonus video:

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar