U Hrvatskoj 37 novoobolelih, ukupno 1.741 zaraženih

Jedna osoba je preminula koja je bila na respiratoru, a jedna je skinuta s respiratora

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto/Tanjug/AP Photo/Michel Euler

U Hrvatskoj je zabeleženo 37 novooboljelih, ukupno 1.741 slučajeva. Na respiratoru je 31 pacijent. Tri su osobe preminule, jedna u Zagrebu, jedna u Splitu i jedna u Dubrovniku.

“Jedna osoba je preminula koja je bila na respiratoru, a jedna je skinuta s respiratora”, rekla je Grba-Bujević.

Kninska bolnica nije novo žarište

“Nije novo žarište. Malo se situacija pogoršala, nešto je više pozitivnih zaposlenih. Najpre je bilo samo na fizikalnom odeljenju, a onda i na internom. Epidemiolozi su trajno tamo prisutni. Tačno je da ima više zdravstvenih radnika koji su pozitivni. Sreća je da na ovom palijativnom delu nema pozitivnih. Bolnički deo, tu imamo više zaposlenih i pacijenata koji su pozitivni. Ali situacija je pod kontrolom”, rekao je šef Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i član Nacionalnog stožera civilne zaštite Krunoslav Capak.

O proboju u dom u Zagrebu

“Kako je virus ušao u dom u ovom trenutku ne znam. Radi se o privatnom domu koji ima 30 štićenika. Prvi su dva štićenika prevezena u bolnicu u Zaraznu, i onda je došao još jedan. Svi zaposleni su testirani. Rezultati će biti do kraja dana. U popodnevnim satima uzeće se i bris svim štićenicima doma. Čim se saznalo, odmah su četiri epidemiologa izašla na teren i situacija je pod kontrolom”, rekao je Capak.

Pratite nas i putem iOS i  android aplikacije – Objektiv.rs

Izvor: Index.hr

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar