Novak Đoković je održao konferenciju za medije uoči početka Rolan Garosa, gde je govorio o Rafaelu Nadalu, Karlosu Alkarazu i titulu u Parizu.
Iako je Nadal sam istakao kako nije glavni favorit, Novak ne deli takvo mišljenje i ističe da je upravo Rafa prvi favorit na RG.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
– Ako pričamo o šljaci i Rolan Garosu, Rafael Nadal uvek mora da bude glavni favorit. Alkaraz je fenomenalan, a tu sam i ja u konkurenciji za titulu na Rolan Garosu. Svestan sam da svi žele da ga osvoje, ali verujem u sebe. Osvajao sam ga ranije i znam šta je potrebno da to uradim ponovo – rekao je Novak Đoković i nastavio u dahu:
– Kao branilac trofeja, naravno, da verujem da mogu do trofeja. Sećanje na prošlu sezonu mi daje dodatnu snagu i motivaciju da pokušam da ponovim uspeh.
Takođe, Novak se osvrnuo i na parisku šljaku.
– Šljaka je veoma zahtevna podloga, moraš mnogo da se trudiš kako fizički tako i mentalno i emocionalno i svi to znaju. Uvek mi je bilo potrebno nekoliko turnira da bih se prilagodio igranu na šljaci i potrebni nivo sam dostigao u Rimu. Trenirao sam protiv desnorukih igrača, a igraću protiv levorukih i tako da je to otežavajuće – zaključio je Đoković.
Mental toughness of the highest order ?#RolandGarros | @DjokerNole pic.twitter.com/T1gQmjMFz0
— Roland-Garros (@rolandgarros) May 20, 2022
Bonus video:







Komentari (0)